Trwa ładowanie...

Nietypowa wycieczka rowerowa. "Śladami warszawskich wałków"

Udział w imprezie jest bezpłatny

Nietypowa wycieczka rowerowa. "Śladami warszawskich wałków"
d2zl18b
d2zl18b

"Warszawska reprywatyzacja jest dość abstrakcyjnym problemem. Skala tego procederu jest ogromna. Mamy nadzieję, że w zderzeniu z murami kamienic i działek, które zostały przejęte przez handlarzy roszczeń kwestia ta nabierze rzeczywistych wymiarów" - napisało stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, organizator nietypowej wycieczki rowerowej.

Stowarzyszenie chce w wakacje zorganizować kilka wycieczek rowerowych "śladami warszawskich wałków". Pierwsza z nich, testowa, odbędzie się już w najbliższą sobotę. - Będziemy zbierać Wasze opinie tak by już wrócić z tematem w lipcu przygotowanym na sto procent - informują organizatorzy.

Start o godz. 12.00 sprzed budynku przy Noakowskiego 16. Miejsce nie jest przypadkowe. Tę nieruchomość kilka lat temu odzyskało kilkanaście osób. Wzniesiona w 1913 roku kamienica, została po wojnie sprzedana przez Leona Kalinowskiego, który specjalizował się w przejmowaniu pożydowskich majątków. Jak się później okazało, lokale i budynki sprzedawał on kamienice posługując się podrobionymi dokumentami, za co zresztą został skazany. Jednak w 2006 roku kamienica po podpisaniu aktu notarialnego przeszła w ręce spadkobierców ludzi, którzy kupili ją właśnie od Kalinowskiego. Wśród nich był mąż obecnej prezydent Andrzej Waltz oraz ich córka.

d2zl18b

Stąd właśnie w sobotę wyruszy wycieczka rowerowa. Zakończy się o godz. 14.00 na placu Zamkowym. Dlaczego właśnie tam? Dowiecie się na wycieczce. Udział w imprezie jest bezpłatny.

d2zl18b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zl18b