WP

Nietypowe wezwanie mieszkańca Wesołej. W ogródku znalazł metrowego węża królewskiego

Funkcjonariusze Ekopatrolu dostali wezwanie ws. prawie metrowego węża królewskiego. Gad najpierw został przetransportowany do siedziby straży miejskiej, a potem trafił do Centrum CITES przy Miejskim Ogrodzie Zoologicznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wąż królewski znaleziony w Wesołej nie jest jadowity
Wąż królewski znaleziony w Wesołej nie jest jadowity (strazmiejska.waw.pl)
WP

Strażnicy warszawskiego Ekopatrolu dostali w poniedziałek wieczorem wezwanie do dzielnicy Wesoła. Jeden z mieszkańców twierdził, że na swojej posesji znalazł węża i prosi o pomoc. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, gdzie znaleźli prawie metrowego węża królewskiego o czarno-szarym ubarwieniu - informuje portal strazmiejska.waw.pl.

Gad został umieszczony przez strażników w specjalistycznym pojemniku. Funkcjonariusze najpierw przetransportowali go do siedziby straży na ul. Sołtyka, gdzie w cieple i spokoju spędził noc. Następnego dnia trafił do Centrum CITES przy Miejskim Ogrodzie Zoologicznym. Nie wiadomo do kogo należy. Prawdopodobnie ktoś mógł go wyrzucić lub mógł uciec z terrarium, bo z natury jest płochliwy.

WP

Wąż (łac. Lampropeltis getula) nie jest jadowity. Znany jest jednak z tego, że lubi zjadać inne toksyczne osobniki, ponieważ jest odporny na ich truciznę. Większe dusi, a mniejsze połyka żywcem. Żywi się też gryzoniami, płazami, jaszczurkami, bezkręgowcami czy małymi ptakami. Naturalnie występuje w Ameryce Północnej i Południowej. Maksymalnie może osiągnąć rozmiar nawet dwóch metrów.

Zobacz także: Andrzej Duda dla WP: czasem kupuję przez internet

WP

Źródło: strazmiejska.waw.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP