Trwa ładowanie...
d1dc2s5

Nietypowy lokal do wynajęcia. Powierzchnia? 1,53 mkw

Co można otworzyć w tak małym pomieszczeniu? Do przetargu zgłosiło się dwóch chętnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nietypowy lokal do wynajęcia. Powierzchnia? 1,53 mkw
d1dc2s5

Miasto wystawiło w przetargu bardzo nietypowy lokal, który można wynająć pod działalność handlowo-usługową. Jego powierzchnia to zaledwie... 1,53 metra kwadratowego.

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami wystawił na wynajem lokal w ścisłym centrum Warszawy . Mieści się on w Śródmieściu, przy ul. Marszałkowskiej 34/50. Lokal przeznaczony jest pod działalność handlową, usługową lub biurową. Można też w nim urządzić magazyn lub archiwum. Okres obowiązywania umowy najmu wyznaczono na 3 lata.

Nie byłoby w tym wszystkim nic nietypowego, gdy nie powierzchnia pomieszczenia, które można wynająć. Ma ono jedynie 1,53 metra kwadratowego. Zdaniem stołecznego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami takie nietypowe lokale w stolicy się zdarzają.

d1dc2s5

- W zasobie mamy kilka tysięcy lokali i wśród nich trafiają się lokale o bardzo małej powierzchni kilku metrów, czy tak jak tutaj, o powierzchni 1,5 mkw. W naszym zasobie są budynki z różnych lat, więc trafiają się też takie nietypowe lokale, które w obecnie powstających budynkach trudno znaleźć - twierdzi w rozmowie z Radiem Kolor Bartosz Skorupa z Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie . -Ten budynek jest z 1952 roku - dodaje.

Lokal pozwala na eksperymenty

Okazuje się również, że wcześniej ten lokal był z powodzeniem wykorzystywany. Mieściły się tam m.in. kiosk, ślusarz, lombard, antykwariat i mała galeria.

- Lokal jest mały, więc pozwala na eksperymenty, bo ewentualne niepowodzenia nie są związane z dużymi stratami finansowymi. Czynsz najmu jest też nie największy. Proponujemy minimalną stawkę czynszu 20 złotych za metr kwadratowy. Przy takich małych lokalach można sobie pozwolić na szaleństwo - mówi Radiu Kolor Bartosz Skorupa z ZGN.

d1dc2s5

Cena wynajmu jest bardzo atrakcyjna i wynosi 20 zł za mkw. Być może dlatego do przetargu zgłosiło się dwóch chętnych. Wciąż trwa jednak procedura przetargowa i nie wiadomo, co ostatecznie powstanie w tym miejscu.

Źródło: Radio Kolor/Wawalove

(Oprac: MO)

Przeczytaj też: Spada liczba mieszkańców stolicy. Po raz pierwszy od wielu lat

d1dc2s5

Podziel się opinią

Share
d1dc2s5
d1dc2s5