Trwa ładowanie...
d3cqjty

Nietypowy protest rodziców przeciwko reformie edukacji. Zatańczą przed ministerstwem

"Taniec i śmiech rozwalił już niejeden ponury system".
Share
Nietypowy protest rodziców przeciwko reformie edukacji. Zatańczą przed ministerstwem
d3cqjty

- Rząd nie chce rozmawiać z rodzicami o reformie edukacji. W proteście przeciw arogancji władzy tańczymy - informują organizatorzy wydarzenia. W czwartek 22 czerwca o godz. 18.00 rodzice zatańczą przed Ministerstwem Edukacji Narodowej w Warszawie.

- Zapraszamy na dansing przeciwko reformie edukacji - bo nie damy się przygnębić. Odpowiedzią na brak dialogu i upartość tej władzy niech będzie radosny, międzypokoleniowy protest, nawiązujący do tradycji pomarańczowej alternatywy - czytamy na facebookowym profilu "Dansing przeciwko reformie edukacji".

Organizatorzy wydarzenia w ten sposób chcą wyrazić swój sprzeciw przeciwko polityce rządu i zmianom, które nastąpią w systemie szkolnictwa. Ich zdaniem władza "nie słucha próśb o referendum, do którego obywatele mają prawo”. Jak mówią, wniosek o referendum ws. reformy szkolnictwa został złożony w Sejmie.

d3cqjty

Rodzice namawiają wszystkich chętnych do udziału w tanecznym "proteście". - Nie damy zepsuć jakości edukacji naszych dzieci oraz sobie dobrego humoru przez anachroniczne i nienowoczesne inicjatywy polityków upolityczniające edukację. Taniec i śmiech rozwalił już niejeden ponury system - podsumowują.

Protest odbędzie się pod Ministerstwem Edukacji Narodowej przy alei Jana Chrystiana Szucha 25 w czwartek, 22 czerwca, o godz. 18.00.

Przeczytaj też: Amnesty International krytycznie o zgromadzeniach smoleńskich

d3cqjty

Podziel się opinią

Share
d3cqjty
d3cqjty