Trwa ładowanie...
dt5y52b

Niezwykła wystawa na Żoliborzu. Zdjęcia przedstawiające historię dzielnicy

"Oczekujemy, że przyjdą tu warszawiacy, zobaczą i przyniosą też swoje fotografie"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niezwykła wystawa na Żoliborzu. Zdjęcia przedstawiające historię dzielnicy
dt5y52b

Zdjęcia budujących się osiedli wykonane z lecącego balonu, fotografie zniszczeń w czasie wojny lub codzienne życie mieszkańców dzielnicy. Na warszawskim Żoliborzu można oglądać plenerową wystawę "Żoliborz z rodzinnych albumów".

Wystawa składa się ze zdjęć przedstawiających historię dzielnicy . Wykonane zostały przez wielu autorów - głównie mieszkańców stolicy. Zgromadził je varsavianista Tomasz Pawłowski, który wypożyczył je od rodzin na okres wystawy.

Pochodzą głównie z lat 20. i 30. Są na nich ujęte na przykład okolice Wisły, gdzie był zakład produkcji łodzi i kutrów czy wnętrze przedwojennego sklepu elektrycznego.

dt5y52b

Na jednej z fotografii przed Szkołą "Rodziny Wojskowej" widać Aleksandrę Piłsudską, żonę marszałka. Niektóre ze zdjęć pokazują Powstanie Warszawskie .

Nie tylko zdjęcia

Częścią wystawy są też także zachowane przedwojenne gazety i dokumenty. Zainteresowane osoby mogą przynosić do Muzeum i pożyczyć zachowane w domach zdjęcia dla uzupełnienia tej wystawy.

Tomasz Pawłowski, varsovianista powiedział, że poleca do obejrzenia całą wystawę, bo "wszystkie zdjęcia są równie dobre i dobrze zachowane". - Oczekujemy, że przyjdą tu warszawiacy, zobaczą i przyniosą też swoje zdjęcia, które posiadają - zachęcał.

dt5y52b

Wystawę można oglądać do 18 września w Galerii Brama Bielańska na terenie X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Niektóre zdjęcia publikowane są również na profilu Galerii .

WawaLove.pl/IAR

Przeczytajcie też: Warszawiaków czekają niezwykłe noce. W stolicy "zgasną" m.in. mosty i Stadion Narodowy

dt5y52b

Podziel się opinią

Share
dt5y52b
dt5y52b