Trwa ładowanie...
d15yv2n

Niezwykłe spotkanie na lotnisku w Warszawie. Bliźniacy pierwszy raz razem od 68 lat!

Ich matką była Polka wywieziona w czasie wojny na roboty przymusowe do Niemiec
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niezwykłe spotkanie na lotnisku w Warszawie. Bliźniacy pierwszy raz razem od 68 lat!
d15yv2n

W poniedziałek wieczorem na Lotnisku Chopina w Warszawie po raz pierwszy spotkali się bliźniacy po 68 latach rozłąki - informuje na swojej stronie internetowej Polski Czerwony Krzyż.

Lucjan i George przyszli na świat w 1946 roku w Niemczech. Ich matką była Polka wywieziona w czasie wojny na roboty przymusowe. Po urodzeniu chłopców ciężko zachorowała i była przenoszona do różnych placówek medycznych. W 1947 roku dzieci trafiły do Polski i zostały umieszczone w domu dziecka. Chłopców rozdzielono - trafili do różnych rodzin adopcyjnych. **

Polski Czerwony Krzyż we współpracy z Amerykańskim Czerwonym Krzyżem pomógł połączyć braci bliźniaków po 68 latach rozłą...

d15yv2n

Posted by Polski Czerwony Krzyż (PCK) on 25 sierpnia 2015

Jeden z braci w wieku 18 lat odnalazł listy, z których dowiedział się, że wiele lat temu biologiczna matka szukała go, pragnąc go odzyskać, a także że miał brata bliźniaka. Zwrócił się wówczas do Biura Informacji i Poszukiwań PCK z prośbą o pomoc w ich odnalezieniu. Udało się wówczas ustalić, że matka zmarła w Niemczech w 1952 roku. Po drugim chłopcu jednak ślad zaginął. Poszukujący informacji mężczyzna w latach 70. wyjechał z Polski i zamieszkał w USA, gdzie założył rodzinę.

W 2014 r. do PCK zgłosiła się kobieta, która próbowała wyjaśnić historię swojego ojca i odnaleźć jego biologicznych rodziców. W domu dziecka znalazła informację, że ojciec miał brata bliźniaka. Jak pisze na swojej stronie PCK, obie sprawy szybko połączono i z pomocą Amerykańskiego Czerwonego Krzyża udało się go odnaleźć.

Niezwykły moment na Lotnisku Chopina: bracia bliźniacy Lucjan i George spotykają się po raz pierwszy od 69 lat....

d15yv2n

Posted by Lotnisko Chopina on 24 sierpnia 2015

d15yv2n

Podziel się opinią

Share

d15yv2n

d15yv2n