ycipk-3l8cky

Niezwykłe spoty Muzeum Powstania Warszawskiego. "Łzy kapały mi na buty"

"Pamięć o powstaniu łączy Polaków, kolejne pokolenia i mieszkańców Warszawy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niezwykłe spoty Muzeum Powstania Warszawskiego. "Łzy kapały mi na buty"
ycipk-3l8cky

Muzeum Powstania Warszawskiego opublikowało w czwartek dwa filmy "Szpital" i "Kamienica" z okazji zbliżającej się 73. rocznicy powstania. Internauci: "piękne i niezwykle wzruszające", "wolałbym nie pamiętać".

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski przypomina, że pamięć o powstaniu "łączy Polaków, kolejne pokolenia i mieszkańców Warszawy".

Jednym ze sposobów okazywania tej pamięci jest "odwoływanie się do symboli, za które walczyli Powstańcy i za które ginęli w Powstaniu Warszawskim. Dzisiejsza dyskusja, która toczy się w Polsce na temat tego, jak należy używać znaku Polski Walczącej, pokazuje, że pamięć o Powstaniu Warszawskim jest ważna także dla młodego pokolenia”.

ycipk-3l8cky

Dyrektor pokreślił jak ważne jest pielęgnowania patriotyzmu. "Dlatego też poprzez wspólne śpiewanie piosenek powstańczych, koncerty, czy gry miejskie, staramy się zachęcać Polaków, również tych z młodszych pokoleń, do wyrażania swojej pamięci o Powstaniu Warszawskim" – mówi Ołdakowski.

Filmy opublikowano również na facebookowym profilu Muzeum Powstania Warszawskiego. Pod spotami pojawiło się wiele komentarzy. Pan Michał napisał: "Wolałbym nie pamiętać". Pani Anna nie kryje wzruszenia: "nie mogłam się powstrzymać… łzy kapały mi na buty... mój były teść był powstańcem… o nim i wszystkich pozostałych...będę pamiętać zawsze...". "Piękny i niezwykle wzruszający” - podsumowała jeden z filmów pani Agnieszka.

ycipk-3l8cky

W spotach wystąpili m.in. Anna Milewska, Anna Karczmarczyk, Stanisław Brudny, Krzysztof Kwiatkowski.

Przeczytaj też: Szlachetny gest firmy samochodowej. Pożyczy auto lekarzowi, któremu skradziono samochód sprzed szpitala

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3l8cky

ycipk-3l8cky
ycipk-3l8cky