Trwa ładowanie...

Niezwykłe zdjęcie z budowy mostu. Połączy Wawer z Wilanowem

Most będzie miał 1,5 kilometra długości i osiem pasów ruchu.

Niezwykłe zdjęcie z budowy mostu. Połączy Wawer z Wilanowem
dbhnerm
dbhnerm

Trwa budowa mostu, który połączy dzielnicę Wawer z Wilanowem. Burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski udostępnił zdjęcie z placu budowy wykonane za pomocą drona.

Budowa obwodnicy południowej na odcinku "B" rozpoczęła się w czerwcu. Odcinek "B" to trasa prowadząca od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński - wyjaśnia Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Most będzie miał 1,5 kilometra długości, osiem pasów ruchu (po cztery w każdym kierunku) i ścieżki rowerowe. Będzie najbardziej na południe wysuniętą przeprawą w stolicy – dodaje.

Ludwik Rakowski, burmistrz Wilanowa, opublikował zdjęcie z budowy mostu na swoim Facebooku. Wykonał je jednej z podwykonawców.

Inwestycja

Projekt inwestycji zakłada budowę drogi ekspresowej, mostu, przebudowę istniejącej sieci dróg publicznych i przejazdu kolejowego. Obejmuje również budowę ekranów akustycznych. Cała obwodnica ma połączyć drogi krajowe w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa i Wrocławia. To także połączenie Trasy Armii Krajowej z węzłem A2 Konotopa do Gdańska i Białegostoku.

Wykonawcą inwestycji jest turecka firma Gϋlermak i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki.

dbhnerm

Pozostałymi wyłonionymi wykonawcami są: dla odcinka "A" (tu głównym elementem jest tunel pod Ursynowem) włoska firma Astaldi, a dla odcinka "C" - WARBUD S.A.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Zieloni nie złamali prawa. Nie odpowiedzą za znieważenie symbolu Polski Walczącej

dbhnerm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbhnerm