Trwa ładowanie...

Niezwykły dokument o warszawskich powstańcach [ZWIASTUN - WIDEO]

Już wkrótce odbędzie się oficjalna premiera filmu.

Niezwykły dokument o warszawskich powstańcach [ZWIASTUN - WIDEO]
dgxeq7c

„Powstańcy dzieciom – ponadczasowe doświadczenia pokoleń” to produkcja opowiadająca o wyznawanych przez bohaterskich obrońców stolicy wartościach oraz trudnych momentach związanych m.in. z heroiczną obroną Warszawy. W sieci właśnie pojawił się zwiastun tego dokumentu . Niezwykłość filmu polega na tym, że powstańcy są przepytywani przez pacjentów stołecznych oddziałów dziecięcych.

Oficjalna premiera odbędzie się 6 października o godz. 13.00 w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego. Wezmą w niej udział: powstańcy , kombatanci II wojny światowej oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Widzowie będą mieli okazję poznać odpowiedzi na pytania o: sens podjętej walki, heroiczne wybory dotyczące życia i śmierci czy marzenia młodych wtedy obrońców stolicy.

Produkcja ma na celu wzmocnienie dialogu międzypokoleniowego, dzięki czemu będzie możliwe kształtowanie pozytywnych postaw i wartości patriotycznych. Utrwalenie niezwykłej relacji pomiędzy powstańcami a młodzieżą, zrodziło się też dzięki efektom wcześniejszej akcji „Kartki dla Powstańca”. Film dokumentalny powstał z inicjatywy Fundacji Rosa i jest dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

dgxeq7c
dgxeq7c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgxeq7c