Trwa ładowanie...

Niskie ciśnienie i opady deszczu. Pogoda na najbliższe dwa dni

Jesienna aura da się we znaki.

Niskie ciśnienie i opady deszczu. Pogoda na najbliższe dwa dni
d2thgkm
d2thgkm

Jak informuje IMGW, Europa południowa, częściowo centralna oraz zachodnia Skandynawia znajdą się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominować będą wyże. Nad Polskę od południa nasunie się płytki niż z frontem okluzji. Pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej, polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w stolicy w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, głównie po południu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie całkowite. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W środę zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

We wtorek na południu i południowym wschodzie Polski zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów od 10 mm do 20 mm, a na południu województwa małopolskiego i podkarpackiego do 25 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, w strefie nadmorskiej okresami większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu lub mżawki. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 8 st. do 11 st., na wybrzeżu lokalnie do 12 st.

W nocy z wtorku na środę na wschodzie Polski zachmurzenie całkowite oraz opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów od 5 mm do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju duże zachmurzenie. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 5 st. do 8 st., na wybrzeżu do 9 st.

d2thgkm

W środę na wschodzie Polski zachmurzenie całkowite oraz opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów od 5 mm do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, w strefie nadmorskiej okresami większe przejaśnienia. Okresami słabe opady deszczu, a wysoko w Tatrach śniegu. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 5 st. lokalnie w rejonach podgórskich; 7 st., 8 st. na południu i wschodzie kraju do 9 st., 11 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków północnych.

Źródło: PAP

d2thgkm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2thgkm