Trwa ładowanie...

Noc Muzeów 2019 Warszawa – co, gdzie i kiedy, czyli najciekawsze atrakcje tegorocznej Nocy Muzeów

Noc Muzeów 2019 Warszawa. Pałac Prezydencki, Kancelaria Premiera, a może Ministerstwo Edukacji Narodowej? Gdzie warto się wybrać podczas tegorocznej Nocy Muzeów?

Share
Noc Muzeów 2019 Warszawa – co, gdzie i kiedy, czyli najciekawsze atrakcje tegorocznej Nocy MuzeówŹródło: East News, fot: BARTOSZ KRUPA
d3ghqk7

Noc Muzeów 2019 Warszawa – data

Noc Muzeów 2019 w Warszawie odbędzie się w sobotę 18 maja. Podczas tej jednej nocy wiele muzeów i miejsc publicznych będzie czynnych do późnych godzin nocnych. Muzea specjalnie na to wydarzenie przygotowują unikatowe wystawy. Noc Muzeów w Warszawie pojawiła się w 2004 roku i od tej pory cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W kolejnych edycjach udział biorą dziesiątki tysięcy mieszkańców Warszawy i nie tylko.

Noc Muzeów 2019 Warszawa – Pałac Prezydencki

Jedną z ciekawszych imprez podczas Nocy Muzeów 2019 w Warszawie będzie zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. Podczas nieobecności pary prezydenckiej Belweder zostanie udostępniony zwiedzającym. Do Pałacu Prezydenckiego będzie można wejść od godziny 19 do 1 w nocy.

Noc Muzeów 2019 Warszawa – Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

W Noc Muzeów 2019 w Warszawie dla publiczności zostanie otwarta również Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Po siedzibie premiera oprowadzi przewodnik, a w planie zwiedzania znalazło się m.in. oglądanie gabinetu szefa rządu oraz sali posiedzeń Rady Ministrów. Jak zaznaczają organizatorzy, Kancelaria Premiera jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zwiedzanie siedziby Mateusza Morawieckiego będzie możliwe od godziny 19 do 1 w nocy.

Noc Muzeów 2019 Warszawa – siedziba MEN

18 maja podczas Nocy Muzeów 2019 w Warszawie będzie można zwiedzić również siedzibę Ministerstwa Edukacji Narodowej. W programie Nocy Muzeów znalazło się zwiedzanie budynku MEN przy Szucha 25, prezentacja na dziedzińcu, a także „spotkanie z obecnym kierownictwem Ministerstwa Edukacji Narodowej”. Wejście do siedziby MEN będzie możliwe od godziny 19 do północy.

d3ghqk7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ghqk7