Trwa ładowanie...

Noc Muzeów 2019 Warszawa – Muzeum w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego i Łazienki Królewskie

Noc Muzeów 2019 w Warszawie odbędzie się już w najbliższą sobotę. 18 maja setki tysięcy turystów i mieszkańców miasta wyruszą na nocne zwiedzanie najciekawszych miejsc. Co na Noc Muzeów w Warszawie przygotowały Muzeum w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego i Łazienki Królewskie?

Noc Muzeów 2019 Warszawa – Muzeum w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego i Łazienki KrólewskieŹródło: East News, fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
d39txz5
d39txz5

Noc Muzeów 2019 Warszawa – Muzeum Powstania Warszawskiego

Noc Muzeów 2019 w Warszawie warto spędzić w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzający będą mogli za darmo zobaczyć stałą ekspozycję, a także kilka wystaw czasowych. 18 maja muzeum otworzy również rekreacyjno-kulturalny pawilon „Pokój na lato”. Ciekawym elementem Nocy Muzeów w Muzeum Powstania Warszawskiego będzie koncert Stanisławy Celińskiej (zdobywczyni Fryderyka w kategorii album z muzyką poetycką). Tuż po koncercie o dobrą zabawę zadba DJ Kozak. Noc Muzeów w Muzeum Powstania Warszawskiego rozpocznie się o godzinie 18 i potrwa do godziny 1 w nocy.

Noc Muzeów 2019 Warszawa – Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Ciekawy program na Noc Muzeów 2019 przygotował również Pałac w Wilanowie. Program przewiduje rozmowy z kuratorami, konserwatorami oraz rekonstruktorami, a także oglądanie pałacu. Trasa zwiedzania obejmie m.in. Apartamenty Królewskie oraz Gabinety Starożytności. Zwiedzający będą mogli dowiedzieć się, jak służba dbała o zachowanie tradycji w Pałacu Króla Jana III. Noc Muzeów w pałacu w Wilanowie rozpocznie się o godzinie 19 i potrwa do północy.

Noc Muzeów 2019 Warszawa – Łazienki Królewskie

Osoby, które w Noc Muzeów odwiedzą Łazienki Królewskie, nie powinny narzekać na nudę. Specjalne wydarzenia na tę okazję przygotowała Mennica Polska. Fani sztuki będą mogli podziwiać królewską kolekcję malarstwa i rzeźb. Noc Muzeów 2019 w Łazienkach Królewskich zwieńczą koncerty przy pomniku Chopina. O godzinie 21:30 odbędzie się recital fortepianowy Aleksandry Świgut. Na godzinę 22 zaplanowano koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio. Noc Muzeów w Łazienkach Królewskich rozpocznie się o godzinie 19 i potrwa do godziny 1 w nocy.

d39txz5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39txz5