Trwa ładowanie...

Noc Muzeów 2019 Warszawa – Sejm, Gabinet Prezydenta Miasta, a może podziemny salon książęcy?

Noc Muzeów 2019 w Warszawie odbędzie się już jutro. W sobotę 18 maja zwiedzający mogą odwiedzać miejsca, które w zwykły dzień dostępne są dla nielicznych. Wyjątkowym wydarzeniem podczas Nocy Muzeów w Warszawie jest możliwość odwiedzenia Elizeum, czyli podziemnego salonu z XVIII wieku.

Share
Noc Muzeów 2019 Warszawa – Sejm, Gabinet Prezydenta Miasta, a może podziemny salon książęcy?Źródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: Mateusz Kudła
d314ver

Noc Muzeów 2019 Warszawa – nocne zwiedzanie Sejmu

Noc Muzeów w Warszawie to jeden z najbardziej wyczekiwanych eventów. Z okazji tego wydarzenia swoje bramy po raz kolejny otworzy Sejm. Na uczestników nocnego zwiedzania czekać będzie spacer po miejscach, które na co dzień można oglądać w telewizji. W tym roku będzie można zobaczyć hall główny, galerią Sali Posiedzeń Sejmu, Salą Kolumnową oraz kuluary, w których odbywa się wiele ważnych rozmów pomiędzy kolejnymi głosowaniami. Noc Muzeów 2019 w Sejmie rozpocznie się o godzinie 19 i potrwa do 1 w nocy.

Noc Muzeów 2019 Warszawa – Elizeum nocą

Wyjątkowym wydarzeniem podczas Nocy Muzeów 2019 w Warszawie będzie zwiedzanie Elizeum ulokowanego przy alei Obertyńskiej 1. Elizeum to wyjątkowy zabytek. Jego drzwi są otwierane tylko kilka razy w roku. Elizeum jest podziemny salonem wybudowanym w 1778 roku dla Kazimierza Poniatowskiego (brata króla Stanisława Augusta). Osoby, które chciały odwiedzić to wyjątkowe miejsce w Noc Muzeów, musiały wcześniej dokonać rezerwacji miejsca. Zwiedzanie będzie trwało 40 minut i odbędzie się w kilku turach w godzinach 19:00-0:00.

Noc Muzeów 2019 Warszawa – Muzeum Sportu i Turystyki

W Noc Muzeów 2019 warto odwiedzić również Muzeum Sportu i Turystyki. Oprócz projekcji filmów o tematyce górskiej i alpinistycznej na zwiedzających czeka również bardziej aktywna forma rozrywki. Podczas wydarzenia odbędą się pokazy, a także warsztaty karate oraz jazdy na BMX. Muzeum Sportu i Turystyki w Noc Muzeów zaprasza w godzinach 18:00-01:00.

d314ver
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d314ver