Trwa ładowanie...

Noc muzeów: Co zwiedzać?

Dla tych, którzy nie wiedzą co robić podczas Nocy Muzeów, mamy kilka dobrych propozycji. AKTUALIZACJA

Noc muzeów: Co zwiedzać?
d3sqn3c

Z soboty na niedzielę jest organizowana kolejna Noc Muzeów. W ubiegłym roku wzięło w niej udział ponad 200 tysięcy osób! Warszawa otwiera ponad 200 placówek. Żeby skorzystać ze wszystkich atrakcji jedna osoba potrzebowałaby ponad 130 dni. Co w takim razie wybrać?

Na pewno warto udać się do nowo otwartych placówek - takich jak Muzeum Historii Żydów Polskich. Ci którzy jeszcze nie byli, mogą odwiedzić tez Pałac Prezydencki,

Ponadto możemy zwiedzać: Ministerstwo Spraw 
Wewnętrznych, Muzeum Powstania 
Warszawskiego, Stacja Filtry, Stadion Narodowy, Łazienki Królewskie, Muzeum Narodowe 
i Muzeum Wojska Polskiego, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Kolejnictwa lub Muzeum Techniki - aż 60 muzeów weźmie udział w Nocy.

d3sqn3c

_________________________________________________________

Nasze typy (będziemy je cały czas aktualizować):

Wypieki Kultury - dwie świetne wystawy, projekcje filmowe oraz - uwaga - występy stand-upowców! Jeżeli tylko będziecie mieli ochotę, scena stoi również do waszej dyspozycji! Ul. Stolarska 2/4.

Archiwum Akt Dawnych - Noc Turecka: W programie między innymi pokazy oryginalnych polsko-tureckich traktatów, prezentacje tugr. O 19:00 i 21:00 zagra zespół Naneli Lale.
Adres: ul. Długa 7 (Pałac Raczyńskich), Warszawa

Fabryka Wedla - Podczas wizyty (20.00 – 00.00) będzie możliwość robienia zdjęć, nagrywania materiałów i rozmowy z przedstawicielami firmy E.Wedel. Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia repliki samolotu RWD 13, która będzie stała na dziedzińcu Fabryki.

d3sqn3c

"Nocne spotkania z autorami" książek o sztuce, które odbędą się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim. Swobodne rozmowy będą odbywać się od godziny 20.00 przez parę nocnych godzin podczas Nocy Muzeów. Podczas spotkania będzie miał miejsce konkurs, w którym będzie można wygrać wybrane książki.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na jedyną w swoim rodzaju okazję odkrycia uroków Ogrodu nocą! Poza możliwością spaceru po spowitych mrokiem alejkach, możliwość wzięcia udziału w dodatkowych atrakcjach: wykładzie o sowach, grze terenowej, a nazajutrz o świcie propozycja spaceru w poszukiwaniu ptaków.

Centrum nauki Kopernik: Gadający wieloryb, pokazy z ciekłym azotem w roli głównej i teleskopowe obserwacje nieba to tylko kilka przykładów atrakcji - Centrum, planetarium i park wokół obiektów CNK są otwarte.

Warszawska Szkoła Filmowa,założoną przez Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindę poleca atrakcje dla miłosników gier. W tę noc specjaliści od postprodukcji filmowej i gier wideo przeniosą odwiedzających na kilka chwil w wirtualny świat Dead Island Riptide. W specjalnym greenboxowym studiu będzie można stoczyć walkę z prawdziwym Zombie i podpatrzeć na czym polega komputerowa technika zmiany krajobrazu/tła.

d3sqn3c

Muzeum Ikon proponuje: zwiedzanie ekspozycji w podziemnych korytarzach, warsztaty malowania ikon na kamieniach, warsztaty śpiewu średniowiecznego i etnicznego, gruzińska kuchnię oraz kino pod gołym niebem na wielkim ekranie.

Rowerowa Noc Muzeów - alternatywa dla wszystkich miłośników sztuki, życia kulturalnego i nocnej Warszawy, którym znudziło się coroczne jeżdżenie muzealnymi liniami autobusowymi. Miejsce startu: ASP (Krakowskie Przedmieście 5). Zapisy: zapisy.terazrower@gmail.com (w temacie:" RNM13").

Noc w Muzeum Policji - chętni będą mogli obejrzeć m.in.: pokaz pirotechniczny, policyjny sprzęt transportowy, czy szermierkę na bagnety w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej. W miniony wiek przeniosą zwiedzających funkcjonariusze w umundurowaniu Policji Państwowej II RP. Pałac Mostowskich przy ul. Nowolipie 2


Do dyspozycji warszawiaków będzie 2200 – miejskich rowerów Veturilo na 126 stacjach po obu brzegach Wisły. 26 zabytkowych autobusów pojedzie w paradzie (poczatek w sobotę godz. 11.00 na pl. Defilad), 15 autobusów - ogórków będzie woziło pasażerów na darmowej linii „A”.

d3sqn3c

Niestety, nie da się opisać każdej imprezy. Tym bardzej, że własne "Noce" przygotowały galerie i kluby w całym mieście.

Oficjalnie placówki będa otwarte do godz. 1.00 w nocy. Pełen program, z podziałem na dzielnice znajdziemy TUTAJ .

W zeszłorocznej edycji Nocy Muzeów udział wzięło 200 tys. zwiedzających.

d3sqn3c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sqn3c