Trwa ładowanie...

Noc Muzeów: Zgłosiło się 237 placówek!

Zabytkowe autobusy i tramwaje, 8 specjalnych linii dodatkowych i wydłużony czas kursowania

Share
Noc Muzeów: Zgłosiło się 237 placówek!
d3uk1q2

Przed nami kolejna Noc Muzeów. Podczas ubiegłorocznej edycji warszawskie placówki kulturalne zwiedziło ponad 250 tysięcy osób. - Przeglądając programy wydarzeń przygotowanych na poprzednie Noce trudno się dziwić takiej frekwencji – bowiem na te kilka wieczornych godzin placówki rok rocznie prezentują bardzo ciekawe wydarzenia – powiedział podczas specjalnej konferencji konferencji Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy. - Publiczność wie, że duża ich część jest do zobaczenia tylko wtedy – jak np. możliwość wejścia w miejsca na co dzień niedostępne, obejrzenia eksponatów wystawianych tylko raz czy uczestniczenie w specjalnie przygotowanym evencie.

Najbliższa, dwunasta już Noc Muzeów odbędzie się w sobotę, 16 maja. Formuła tego wydarzenia nie zmieniła się od początku - nadal w ciągu kilku wieczornych godzin różne instytucje i placówki chcą pokazach się z jak najciekawszej strony, a warszawiacy nadal tłumnie je odwiedzają. Wstęp do placówek jest darmowy. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 237 placówek. Na pl. Defilad oraz w miejskich punktach informacji turystycznej w dzień imprezy od godz. 18.30 czynne będą punkty informacyjne. Będzie tam można otrzymać jedną z 50 tys. mapek z układem komunikacji. Znajdą się one również w pojazdach komunikacji miejskiej.

Na zwiedzających czekać będą zabytkowe autobusy i tramwaje, 8 specjalnych linii autobusowych (kursujących od około godz. 18.30 do około godz. 1.30), dodatkowe autobusy na wybranych liniach nocnych do godz. 2.30. Wydłużone zostaną też godziny kursowania - do około godz. 2.00, linii tramwajowych 2, 9, 24, 25, 26, 35 oraz autobusowych 116 i 507. Metro jeździć będzie według sobotniego rozkładu jazdy, czyli do około godz. 3.00. Szczegóły znajdziecie na stronie Nocy Muzeów .

d3uk1q2
d3uk1q2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uk1q2
d3uk1q2