Trwa ładowanie...
d1c0gm3

Noc Muzeów: Zgłosiło się 237 placówek!

Zabytkowe autobusy i tramwaje, 8 specjalnych linii dodatkowych i wydłużony czas kursowania
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Noc Muzeów: Zgłosiło się 237 placówek!
d1c0gm3

Przed nami kolejna Noc Muzeów. Podczas ubiegłorocznej edycji warszawskie placówki kulturalne zwiedziło ponad 250 tysięcy osób. - Przeglądając programy wydarzeń przygotowanych na poprzednie Noce trudno się dziwić takiej frekwencji – bowiem na te kilka wieczornych godzin placówki rok rocznie prezentują bardzo ciekawe wydarzenia – powiedział podczas specjalnej konferencji konferencji Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy. - Publiczność wie, że duża ich część jest do zobaczenia tylko wtedy – jak np. możliwość wejścia w miejsca na co dzień niedostępne, obejrzenia eksponatów wystawianych tylko raz czy uczestniczenie w specjalnie przygotowanym evencie.

Najbliższa, dwunasta już Noc Muzeów odbędzie się w sobotę, 16 maja. Formuła tego wydarzenia nie zmieniła się od początku - nadal w ciągu kilku wieczornych godzin różne instytucje i placówki chcą pokazach się z jak najciekawszej strony, a warszawiacy nadal tłumnie je odwiedzają. Wstęp do placówek jest darmowy. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 237 placówek. Na pl. Defilad oraz w miejskich punktach informacji turystycznej w dzień imprezy od godz. 18.30 czynne będą punkty informacyjne. Będzie tam można otrzymać jedną z 50 tys. mapek z układem komunikacji. Znajdą się one również w pojazdach komunikacji miejskiej.

Na zwiedzających czekać będą zabytkowe autobusy i tramwaje, 8 specjalnych linii autobusowych (kursujących od około godz. 18.30 do około godz. 1.30), dodatkowe autobusy na wybranych liniach nocnych do godz. 2.30. Wydłużone zostaną też godziny kursowania - do około godz. 2.00, linii tramwajowych 2, 9, 24, 25, 26, 35 oraz autobusowych 116 i 507. Metro jeździć będzie według sobotniego rozkładu jazdy, czyli do około godz. 3.00. Szczegóły znajdziecie na stronie Nocy Muzeów .

d1c0gm3

Przeczytajcie też: Nad Wisłą pojawił się krokodyl. Ma prawie 350 metrów długości! [ZDJĘCIA]

d1c0gm3

Podziel się opinią

Share
d1c0gm3
d1c0gm3