Trwa ładowanie...

Nocne bieganie na Pradze Północ. "Blisko tysiąc osób"

"Na przekór tym, którzy uważają, że po zmroku lepiej tutaj nie chodzić"

Share
Nocne bieganie na Pradze Północ. "Blisko tysiąc osób"
d3z53wt

Blisko tysiąc osób w najbliższy sobotni wieczór pobiegnie ulicami Pragi-Północ. Pierwszy praski bieg na dystansie 10*km poprowadzi po najstarszych ulicach i zakątkach prawobrzeżnej dzielnicy.*

W nocy, w blasku świątecznej iluminacji zawodnikom będzie towarzyszyć magia przedwojennych kamienic i oczywiście sportowe emocje. To wydarzenie kończy sportowy sezon w stolicy. Dlaczego Praga i dlaczego w nocy? – Miejsce i czas zostały wybrane nieprzypadkowo – mówi WawaLove.pl pomysłodawca nocnego biegu po Pradze radny Kamil Ciepieńko, przewodniczący komisji kultury i sportu. – Trochę na przekór tym, którzy uważają, że po zmroku lepiej tutaj nie chodzić - dodaje.

Start biegu przewidziano na skrzyżowaniu ulic Ząbkowskiej i Brzeskiej. Trasa poprowadzi ul. Ząbkowską wzdłuż XIX-wiecznych zabudowań dawnej wytwórni wódek „Koneser”, gdzie zaraz za kapliczką z 1908 r. zawodnicy skręcą w ul. Kawęczyńską i pobiegną w kierunku bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego, największego przedwojennego kościoła Warszawy.

d3z53wt

Uczestnicy, zanim dobiegną do bazyliki, będą mogli podziwiać zabudowania przedwojennej zajezdni tramwajowej „Praga”, budynki dawnej Warszawskiej Fabryki Farb Graficznych z 1915 r. i drewniane, piętrowe zabudowania z 1890 r. Warto wiedzieć, że o tej porze część trasy będzie już przybrana świątecznymi ozdobami, a iluminacja nada jej dodatkowej magii. Dalej trasa poprowadzi ulicą Otwocką przez serce Szmulowizny, o potocznej nazwie Szmulki, ulicami: Łomżyńską, Jadowską i Wołomińska, aż do ul. Radzymińskiej. Następnie zawodnicy pobiegną ulicą Białostocką. Już w granicach Starej Pragi, skręcą w ul. Markowską i dalej do ul. Ząbkowskiej. – Trasę zawodnicy pokonają trzykrotnie, tak aby zamknąć się w pętli 10 km. Meta jest przy Brzeskiej – mówi Ciepieńko.

Wszyscy, którzy ukończą I Praski Bieg Nocny, otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a zdobywcy miejsc I – III w kategoriach wiekowych – pamiątkowe statuetki.

Szczegóły biegu

- Dystans: 10 km (3 pętle)
- Termin: 10 grudnia 2016 r.
- Start: godz. 18:00
- Start i meta: skrzyżowanie ulic Ząbkowskiej i Brzeskiej

Opłata startowa wynosi 50 zł. Zapisy prowadzone sa na tej stronie.

d3z53wt
d3z53wt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z53wt
d3z53wt