Trwa ładowanie...

Nocne kursy zostają! Władze wystraszyły się protestów!

Oszczędności - tak, ale nie kosztem pasażerów!
Share
Nocne kursy zostają! Władze wystraszyły się protestów!
dlg3ah3

Cięcia w budżecie, które dotknęły Zarząd Transportu Miejskiego (będzie miał do dyspozycji 8%, czyli 190 mln zł mniej, niż zakładano), nie mogą pogorszyć jakości komunikacji miejskiej. Takie wytyczne przekazały tej jednostce władze Warszawy – czytamy w serwisie zw.com.pl.

Decyzja o likwidacji nocnych kursów metra nie zapadła. Choć była rozważana jako jedna z opcji. Jednak władze Warszawy przestraszyły się też protestów, jakie zaczęły się po informacjach o likwidacji nocnych kursów. Sprawę opisywaliśmy niedawno. Temat ten wywołał lawinę komentarzy. Powstały nawet specjalne strony w obronie nocnych kursów metra.

Ratusz nie chce też skracać tras i likwidować poszczególnych linii. Przykładem jest autobus linii 521 (sprawę opisalismy parę dni temu). Przeciw skróceniu kursów tej linii protestowali mieszkańcy Wawra.

dlg3ah3

Mają też zniknąć przywileje pracowników komunikacji – Zamiast likwidować linie, chcemy uaktualnić wykaz osób, które mają prawo do darmowych przejazdów komunikacją miejską – mówi Agnieszka Kłąb, rzeczniczka Ratusza. – Obecnie w niektórych spółkach taki przywilej mają nie tylko kierowcy i ich rodziny, ale również teściowe czy konkubiny.

Z przywilejów przysługujących rodzinom i bliskim pracowników komunikacji korzysta w Warszawie około 30 tysięcy osób!

dlg3ah3

Podziel się opinią

Share
dlg3ah3
dlg3ah3