Trwa ładowanie...

Norweska muzyka w Warszawie

W jednym z warszawskich kościołów mieszkańcy będą mogli posłuchać wyjątkowych kompozycji znanego norweskiego kompozytora

Norweska muzyka w Warszawie
d2sp3ip
d2sp3ip

3 lipca o godz. 19:00 w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie przy pl. S. Małachowskiego odbędzie się koncert chóru mieszanego Volda Vokal pod dyrekcją norweskiego kompozytora Magnara Åm. Oprócz kompozycji sakralnych Magnara Åm, chór zaprezentuje również utwór „Pater noster” polskiego kompozytora Andrzeja Koszewskiego oraz fragment prawosławnych nieszporów wg Rachmaninowa.

Do chóru należą osoby, które lubią swój wolny czas spędzać na śpiewaniu. Koncertują w Norwegii i regularnie, co dwa lata, wyjeżdżają na tourne zagraniczne. Poprzednio byli w Japonii. W tym roku wystąpią między innymi właśnie w Warszawie.

Dyrygent Magnar Åm jest bardzo znanym w Skandynawii kompozytorem muzyki współczesnej. Pisze zarówno duże formy (oratoria czy ostatnio operę zamówioną przez Operę w Danii), jak i drobne utwory wokalne, wokalno-instrumentalne i instrumentalne. Wiele utworów oraz aranżacji tworzy specjalnie dla swojego chóru. Kilka z nich będzie można usłyszeć już jutro w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie. Wstęp na koncert jest wolny.

d2sp3ip
d2sp3ip
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sp3ip