Trwa ładowanie...

Norweska muzyka w Warszawie

W jednym z warszawskich kościołów mieszkańcy będą mogli posłuchać wyjątkowych kompozycji znanego norweskiego kompozytora

Share
Norweska muzyka w Warszawie
dvmihpz

3 lipca o godz. 19:00 w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie przy pl. S. Małachowskiego odbędzie się koncert chóru mieszanego Volda Vokal pod dyrekcją norweskiego kompozytora Magnara Åm. Oprócz kompozycji sakralnych Magnara Åm, chór zaprezentuje również utwór „Pater noster” polskiego kompozytora Andrzeja Koszewskiego oraz fragment prawosławnych nieszporów wg Rachmaninowa.

Do chóru należą osoby, które lubią swój wolny czas spędzać na śpiewaniu. Koncertują w Norwegii i regularnie, co dwa lata, wyjeżdżają na tourne zagraniczne. Poprzednio byli w Japonii. W tym roku wystąpią między innymi właśnie w Warszawie.

dvmihpz

Dyrygent Magnar Åm jest bardzo znanym w Skandynawii kompozytorem muzyki współczesnej. Pisze zarówno duże formy (oratoria czy ostatnio operę zamówioną przez Operę w Danii), jak i drobne utwory wokalne, wokalno-instrumentalne i instrumentalne. Wiele utworów oraz aranżacji tworzy specjalnie dla swojego chóru. Kilka z nich będzie można usłyszeć już jutro w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie. Wstęp na koncert jest wolny.

dvmihpz

Podziel się opinią

Share
dvmihpz
dvmihpz