Trwa ładowanie...

Nosorożec Byś opuszcza Warszawę! (ZDJĘCIA)

Share
Nosorożec Byś opuszcza Warszawę! (ZDJĘCIA)
d3i3fgy

Ulubieniec warszawiaków, słodki nosorożec Byś opuszcza Warszawę! Byś nie jest już dzieckiem i wyjeżdża do Francji, aby założyć nową rodzinę. Nosorożec wyjedzie prawdopodobnie jutro. Będziemy za nim bardzo tęsknić, ale wiemy że wyjeżdża w słusznej sprawie - mówią pracownicy zoo - Obiecujemy, że będziemy informować na bieżąco o tym jak sobie radzi nasz ulubieniec w nowym zoo. W Warszawie jednak pojawi się wkrótce nowy nosorożec. Na początku listopada pojawi się w warszawskim zoo kolejny mały nosorożec, brat lub siostra Bysia! Zobacz: Psoty małego Bysia (wideo)

* Byś przyszedł na świat w Boże Narodzenie 2012 roku. Był pierwszym nosorożcem urodzonym w Polsce*. Po urodzeniu ważył zaledwie 45 kg, a teraz już blisko 900 kg. Jest to także pierwszy potomek pary nosorożców mieszkających w warszawskim zoo - Shikari urodziła się w 2006 r. w Stuttgarcie, a Kuba w 2004 r. w Berlinie. Już niedługo para doczeka się kolejnego potomka.

Nosorożce są zagrożone wyginięciem. W maju 2007 roku ich cała populacja liczyła zaledwie 2575 sztuk. Rzadkie są także w ogrodach zoologicznych – na całym świecie jest ich zaledwie około 150. Warszawskie ZOO jest jedynym w Polsce, w którym można oglądać ten gatunek.

Przeczytaj także o fatalnych warunkach dla zwierząt w warszawskim zoo Urodzona w zoo żyrafka zmarła po kilku tygodniach, szympans utopił się na oczach zwiedzających, a dyrektor strzelał do kaczek z dubeltówki. Oficjalne stanowisko Dyrekcji ZOO w sprawie zarzutów zostanie ogłoszone dzisiaj.* *

d3i3fgy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i3fgy