Trwa ładowanie...
d23ghnb

Nosorożec Byś opuszcza Warszawę! (ZDJĘCIA)

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nosorożec Byś opuszcza Warszawę! (ZDJĘCIA)
d23ghnb

Ulubieniec warszawiaków, słodki nosorożec Byś opuszcza Warszawę! Byś nie jest już dzieckiem i wyjeżdża do Francji, aby założyć nową rodzinę. Nosorożec wyjedzie prawdopodobnie jutro. Będziemy za nim bardzo tęsknić, ale wiemy że wyjeżdża w słusznej sprawie - mówią pracownicy zoo - Obiecujemy, że będziemy informować na bieżąco o tym jak sobie radzi nasz ulubieniec w nowym zoo. W Warszawie jednak pojawi się wkrótce nowy nosorożec. Na początku listopada pojawi się w warszawskim zoo kolejny mały nosorożec, brat lub siostra Bysia! Zobacz: Psoty małego Bysia (wideo)

* Byś przyszedł na świat w Boże Narodzenie 2012 roku. Był pierwszym nosorożcem urodzonym w Polsce*. Po urodzeniu ważył zaledwie 45 kg, a teraz już blisko 900 kg. Jest to także pierwszy potomek pary nosorożców mieszkających w warszawskim zoo - Shikari urodziła się w 2006 r. w Stuttgarcie, a Kuba w 2004 r. w Berlinie. Już niedługo para doczeka się kolejnego potomka.

Nosorożce są zagrożone wyginięciem. W maju 2007 roku ich cała populacja liczyła zaledwie 2575 sztuk. Rzadkie są także w ogrodach zoologicznych – na całym świecie jest ich zaledwie około 150. Warszawskie ZOO jest jedynym w Polsce, w którym można oglądać ten gatunek.


Przeczytaj także o fatalnych warunkach dla zwierząt w warszawskim zoo Urodzona w zoo żyrafka zmarła po kilku tygodniach, szympans utopił się na oczach zwiedzających, a dyrektor strzelał do kaczek z dubeltówki. Oficjalne stanowisko Dyrekcji ZOO w sprawie zarzutów zostanie ogłoszone dzisiaj.* *


d23ghnb

Podziel się opinią

Share

d23ghnb

d23ghnb