Trwa ładowanie...
dbxxeiv

Novika wystąpi nad Wisłą! (WIDEO)

Artystka zaprezentuje utwory z nowej płyty. 22 sierpnia w Cudzie nad Wisłą!
Share
Novika wystąpi nad Wisłą! (WIDEO)
dbxxeiv

Tworząc muzykę, pisząc teksty czy po prostu żyjąc rytmem dnia codziennego, nie sposób uciec od miłości. Każdy jej aspekt, każdy etap jest niezwykle inspirujący. Nowa płyta Noviki powstawała w momencie, który wszyscy wokół określają jako kryzysowy, jako „ciężkie czasy”. Stąd połączenie: Heart Times.

Prace nad trzecim solowym albumem, Kasia Nowicka rozpoczęła wiosną ubiegłego roku. Pomysły na nowe piosenki przychodziły w trakcie licznych zajęć. Od lat bowiem Kasia wiedzie bardzo intensywne życie – prowadzi audycję w radiu (obecnie w Roxy), gra koncerty, w weekendy występuje klubowo w duecie z z Mr. Lexem, czasem też w towarzystwie kolektywu Beats Friendly, ponad to udziela się wokalnie w nagraniach różnych producentów, prywatnie spełnia się jako młoda mama. Zarysy melodii powstawały często w podróży. Novika rejestrowała je w telefonie, a potem pracowała nad nimi w domu, wzbogacając o kolejne akordy i pierwszych parę linijek tekstu. Tak opracowane pomysły trafiały potem do wieloletniego producenta nagrań Noviki - Bogdana Kondrackiego.

Można by się spodziewać, że Heart Times połączy w sobie melancholię Tricks Of Life z tanecznym wpływem Lovefindera. Sama Novika ucieka jednak przed tak prostymi skojarzeniami - Trudno określić ten album stylistycznie, jest dość zróżnicowany, w większości przesiąknięty elektroniką, ale są też momenty akustyczne. Tempo w stosunku do Lovefindera jest nieco bardziej stonowane, ale też nie balladowe. Wspólnym mianownikiem są emocje, prostota melodii, bogactwo dźwięków.

dbxxeiv

Pierwszym singlem, który już w styczniu zwiastował nadejście nowej płyty, jest utwór Who Wouldn't, w którym Novika przygląda się rozbieżnościom pomiędzy naszymi wyobrażeniami o różnych sferach życia, a nie zawsze barwną rzeczywistością, analizuje trudności bycia w stałym związku, roztacza marzenia o zatrzymaniu chwili. Piosenkę promuje teledysk, za który odpowiada Papaya Films oraz reżyserskie trio: Onopa | Ceranowicz | Witecki.

Cud nad Wisłą, Bulwar Flotylli Wiślanej ( MAPA )

22 sierpnia, godz. 20:00

Wstęp: 20,25 złotych

dbxxeiv

Podziel się opinią

Share
dbxxeiv
dbxxeiv