Trwa ładowanie...

Nowa jakość w Domu Samotnej Matki w Otwocku

Projekt rozbudowy otwockiego Nazaretu. Budowa rusza wiosną 2012 roku.

Nowa jakość w Domu Samotnej Matki w OtwockuŹródło: Wikipedia
d1h43nl
d1h43nl

Stary budynek Domu Samotnej Matki w Otwocku jest już po remoncie. Teraz czas na rozbudowę ośrodka. Niedługo w Nazarecie zamieszka więcej osób. Na piętrze nowego budynku powstanie hostel dla matek. Ośrodek stworzy również przestrzeń dla rodzin z całego Otwocka. Na parterze powstanie klubokawiarnia oraz świetlica lub miniprzedszkole.

- Projekt opiera się na trzech głównych założeniach – tłumaczy architekt Kamil Miklaszewski z pracowni Grupa +48, która jest autorem projektu – Pierwszy to maksymalna elastyczność i wielofunkcyjność obiektu. Wiadomo, że zarówno forma opieki, jak i aktywność kobiet i dzieci, które będą w tym domu mieszkać, będzie się z biegiem czasu zmieniała. Także konstrukcja i układ budynku musi zapewniać im pełną elastyczność wykorzystania tej powierzchni. Druga rzecz, to wyraźne rozdzielenie strefy domowej, na którą składa się pewna liczba małych mieszkanek. Ostatnią rzeczą było odniesienie do architektury lokalnej, do tradycji budowlanej Otwocka.

W nowym budynku, który będzie się znajdował od frontu ośrodka, znajdzie się również pomieszczenie recepcyjne. Będzie się ono znajdowało na parterze, obok sali wielofunkcyjnej, która będzie mogła pełnić funkcję klubu dla dzieci, miejsca spotkań, przedstawień z udziałem dzieci.

d1h43nl

Mikromieszkania, które znajdą się na piętrze obiektu, wyposażone będą w toaletę i pokój z antresolą. W centralnej części piętra znajdzie się stołówka z częścią kuchenną, która ma pełnić funkcję codziennej integracji. Całość ma być połączona specjalnym łącznikiem, z istniejącym już budynkiem Nazaretu.

Nie zapomniano również o nowoczesnych rozwiązaniach ekologicznych, dzięki którym zmaksymalizowano oszczędność energii.

Pełnego opisu projektu można wysłuchać pod linkiem

d1h43nl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h43nl