Trwa ładowanie...

Nowa plaża w Warszawie otwarta w środku zimy. Mieszkańców Białołęki zaskoczył jej koszt

Nowa miejska plaża na Białołęce. To drugie takie miejsce w tej dzielnicy. Mieszkańcy są jednak zaskoczeni terminem jej otwarcia i kosztami, jakie pochłonęła z budżetu partycypacyjnego.

Nowa plaża w Warszawie otwarta w środku zimy. Mieszkańców Białołęki zaskoczył jej kosztŹródło: Facebook.com, fot: Białołęka Budżet Partycypacyjny
d2mcjqc

Nowa plaża nad Wisłą mieści się na Białołęce, na wysokości ulicy Aluzyjnej. Tuż nad brzegiem rzeki ustawiono drewniane ławki i łódki. Jest także miejsce, aby rozciągnąć siatkę do gry w siatkówkę.

Mieszkańcy dzielnicy nie są jednak zbyt zadowoleni realizacją projektu. Uważają, że 100 tys. zł, które wydano na nową plażę to zbyt dużo, jak na efekty, jakie widać nad Wisłą.

Nowa plaża na Białołęce. Efekty i ich koszt

O postępach prac nad Wisłą możemy przeczytać na Facebooku. Na profilu Budżetu Partycypacyjnego Białołęki pojawiły się zdjęcia i krótki opis tego, co dzieje się na plaży.

d2mcjqc

"Jest tam miejsce na grill, na zabawę, na sport i małe podchody.Teraz już tylko pozostaje nam czekać na wiosnę" - czytamy.

Projekt zagospodarowania i stworzenia drugiej miejskiej plaży na Białołęce zgłosili Patryk Król, Piotr Cieszkowski i Jan Mackiewicz. Inicjatorzy chcieli, by była ona zlokalizowana na wysokości Książkowej/Odkrytej 15-25. Tak się jednak nie stało.

Projekt wygrał, ale Zarząd Zieleni, który jest jego wykonawcą przeniósł plażę w pobliże ulicy Aluzyjnej. Tam, jak zapewniano, powstaną liczne atrakcje: grille, ławki, leżaki, altana i place zabaw dla dzieci. Pod koniec listopada media informowały, że nad Wisłą w tym miejscu jest pusta przestrzeń.

d2mcjqc

W momencie otwarcia plaży, w grudniu, atrakcje się pojawiły, jednak mieszkańcy mają wątpliwości, czy były warte wydanych 102 tys. zł. Mówią wprost, że to absurd za "atrakcje", które postawiono w miesiąc.

Nowa plaża na Białołęce. Otwarcie w środku zimy

Część mieszkańców broni inwestycji. I zaznaczają, że niemożliwe jest dogodzenie wszystkim.

Plaża na Białołęce musiała zostać otarta do końca 2019 roku. Wynika to z zasad budżetu obywatelskiego.

Urzędnicy odpierają ewentualne ataki i przypominają, że projekt do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego wybierają mieszkańcy. Koszt każdej inwestycji jest jawny.

d2mcjqc

Źródło: naszemiasto.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Przepłakałam cały dzień". Magdalena Adamowicz o pierwszych świętach bez męża

d2mcjqc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mcjqc