Trwa ładowanie...
d2726e9

Nowa siedziba Muzeum Drukarstwa

Teraz mieści się przy ulicy Ząbkowskiej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa siedziba Muzeum Drukarstwa
d2726e9

W miniony poniedziałek (1 czerwca) Muzeum Drukarstwa rozpoczęło nową działalność przy ul. Ząbkowskiej 23/25. W otwartym na nowo muzeum odwiedzający mogą zapoznać się z przykładami zabytków techniki drukarskiej, niuansami artystycznych technik graficznych i wytworami sztuki drukarskiej, miedzy innymi z książkami i akcydensami.
Po zwiedzeniu Oficyny Drukarskiej i zapoznaniu się z techniką druku typograficznego, można też własnoręcznie wytłoczyć druk okolicznościowy na zabytkowej prasie drukarskiej.

fot. Muzeum Drukarstwa

d2726e9

Muzeum Drukarstwa prowadzi również zajęcia edukacyjne z zakresu historii książki, druku, historii technik graficznych i tworzenia książki. Skierowane są one do różnych grup wiekowych – od przedszkolaków do studentów.
Jedna z najciekawszych lekcji zatytułowana została "Legendy warszawskie dłutkiem opowiedziane". Podczas tych zajęć uczniowie wysłuchają jednej z legend Warszawy. Będą też współuczestniczyły w pracy artysty grafika, który wykona linoryt ilustrujący opowieść. W tym czasie uczestnicy lekcji dowiedzą się też co to jest linoryt i na czym polega technika druku wypukłego. Na pamiątkę każdy otrzyma samodzielnie wytłoczoną odbitkę linorytu. Więcej propozycji zajęć można znaleźć na stronie internetowej Muzeum , które czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 18.00.

*Przeczytaj też: Pomóż wyprowadzić psa na spacer. Ufunduj mu smycz *


d2726e9

Podziel się opinią

Share
d2726e9
d2726e9