Trwa ładowanie...

Nowa siedziba Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Robi wrażenie!

NInA 29 maja otworzy się dla publiczności

Nowa siedziba Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Robi wrażenie!
d46p3u9
d46p3u9

Nowoczesna sala wielofunkcyjna z systemem dźwiękowym Dolby Atmos, dostosowana m.in. do projekcji kinowej 4K, spektakli teatralnych oraz koncertów, pracownie do rekonstrukcji obrazu i dźwięku, sale konferencyjne i edukacyjne, klubokawiarnia, dziedziniec z plenerowym kinem oraz wideoteka z dostępem do bogatego archiwum NInA - wszystko to, a nawet więcej odwiedzający znajdą w nowej siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego przy ul. Wałbrzyskiej 3/5.

- Dzięki takiemu rozwojowi NInA będzie mogła z większym zaangażowaniem wypełniać swoją misję - archiwizację i upowszechnianie polskiego dziedzictwa audiowizualnego - poinformowała Wawalove.pl Agnieszka Wolak, rzeczniczka Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Do wszystkich materiałów zgromadzonych przez Narodowy Instytut Audiowizualny użytkownicy będą mieli dostęp.

W nowo otwartym Instytucie będą czekać na odwiedzających projekcje filmowe, warsztaty, koncerty, wystawy, konferencje i archiwum z dostępem do 15 000 materiałów audiowizualnych i archiwum - serce Instytutu, ukryte w piwnicach o niesamowicie dużej pojemności ok. 5 petabajtów. To jedyne w Polsce tak nowoczesne, rozbudowane i multimedialne.

W zmodernizowanym budynku NInA będzie także można pod okiem specjalistów zdigitalizować własne domowe archiwa. Instytut udostępni sprzęt, umożliwiające bezpiecznie przeniesienie materiałów z kaset VHS, taśm magnetofonowych, a także zdjęcia i inne materiały archiwalne na nośniki cyfrowe. NInA jako jedyne miejsce w Polsce posiada sprzęt do digitalizacji materiałów z taśm 8 mm - podkreśla Sylwia Jędrzejczyk.

d46p3u9

Otwarciu nowej siedziby NIna, 29 maja w piątek i 30 maja w sobotę, będą towarzyszyły koncerty wybitnych muzyków, maraton filmowy pod hasłem Amatorzy/Debiutanci/Marzyciele oraz dansing ponadpokoleniowy. Na wszystkie wydarzenia inauguracyjne wstęp jest wolny.

Podsumowaniem i kulminacją całorocznych działań Instytutu będzie festiwal NInA Wersja Beta, który będzie skłaniał się ku najistotniejszym zjawiskom kultury współczesnej.

d46p3u9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46p3u9