Trwa ładowanie...
d3h2q8f

Nowa trasa AK i most Grota gotowe pod koniec 2015 r. [ZDJĘCIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa trasa AK i most Grota gotowe pod koniec 2015 r. [ZDJĘCIA]
d3h2q8f

Od 19 października 2013 roku trwa wielki remont trasy AK i mostu Grota-Roweckiego. Podczas trwania remontu mieszkańcy stracili możliwość korzystania z kilku zjazdów. Zburzono zjazd z mostu, na ul. Modlińską w kierunku Tarchomina, zamknięto zjazd po drugiej stronie, na ul. Jagiellońską. Na lewym brzegu Wisły natomiast, wyłączono z ruchu wjazd na most z Wisłostrady, od strony Mokotowa oraz wjazd z Wisłostrady, na trasę AK, przed osiedlem Potok. Największe utrudnienia powstały jednak w wyniku całkowitego zamknięcia północnej jezdni na moście Grota.

Wielkie niedogodności związane z budową na trasie mają potrwać do jesieni 2015 roku. Wtedy planowane jest całkowite zakończenie i oddanie inwestycji. Aktualnie trwają przygotowania do przełożenia ruchu na drugą, północną jezdnię. Kładziona jest, w związku z tym, ostatnia warstwa nowego asfaltu. Na innych odcinkach już zostały namalowane pasy.

Zobacz też: Prażanom zlikwidowano przystanki i popularne przejście dla pieszych

d3h2q8f

Według zaprezentowanej przez stołeczny Ratusz grafiki (patrz zdjęcia), most Grota zyska po jednym pasie dodatkowo z każdej strony. Po jednej stronie zaplanowano także szeroką - 2,5 metrową ścieżkę rowerową, a po drugiej wygodny i szeroki na 2 metry chodnik. Most przedzieli też bariera. Oddzieli ona dwa pasy jezdni głównej od trzech przeznaczonych dla kierowców jeżdżących lokalnie, czyli np. korzystających z trasy tylko po to, aby przejechać przez Wisłę. Po remoncie cały most będzie szerszy aż o 6 metrów.

Remont trasy AK i mostu Grota – Roweckiego to aktualnie jedna z większych inwestycji w Warszawie. Docelowo zostanie wyremontowanych 4,6 km trasy i mostu. Przy budowie pracuje cały sztab ludzi.* Szacuje się, że jest to średnio 900 osób, w tym 520 pracowników fizycznych, 260 operatorów maszyn i 120 pracowników umysłowych.*

Inwestycja pochłonie w sumie 796 milionów złotych.

d3h2q8f

Podziel się opinią

Share

d3h2q8f

d3h2q8f