Trwa ładowanie...

Nowatorski projekt skweru miejskiego. Taki będzie Plac Europejski

W stolicy powstaje niezwykła przestrzeń, która wypełni tereny wokół Warsaw Spire

Share
Nowatorski projekt skweru miejskiego. Taki będzie Plac Europejski
d2r6itc

Plac Europejski, czyli skwer zlokalizowany przy rondzie Daszyńskiego nabiera realnych kształtów. Będzie to pierwszy ogólnodostępny plac o tak dużej skali, w tym rejonie stolicy. Projekt za który odpowiada prestiżowa belgijska pracownia architektury Wirtz International Landscape Architects, powoli przeistacza się w faktyczną przestrzeń miejską.

Do tej pory w okolicy placu Europejskiego zasadzono już około 80 drzew, w trakcie budowy są fontanny, natomiast podłoże jest wykładane eleganckim granitem. Wśród dodatkowych atrakcji pojawią się również: jeziorko, kaskadowe strumienie, ogródki, kawiarnie oraz stacja rowerowa. Miejsce będzie posiadać unikalny, przyjazny mikroklimat.

d2r6itc

Budowana przestrzeń będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego. Zagospodarowany, niemal 1,5 ha obszar ma docelowo łączyć w sobie funkcje publiczne oraz komercyjne. W przyszłości powinien się przyczynić do dalszego rozwoju projektów deweloperskich. Udostępnienie placu Europejskiego mieszkańcom Warszawy zaplanowano na przyszły rok. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

d2r6itc

Podziel się opinią

Share
d2r6itc
d2r6itc