Trwa ładowanie...

Nowe atrakcje w warszawskim zoo

Papuga kea, makak czubaty i antylopa bongo przyjadą do Warszawy. W marcu koniec modernizacji akwarium
Share
Nowe atrakcje w warszawskim zoo
dsw0gk7

W warszawskim ogrodzie zoologicznym przy Ratuszowej rocznie przychodzi na świat około 200 zwierząt. Część z nich podlega wymianie. W najbliższym czasie do Niemiec wyjedzie dziewięć bocianów, do Wielkiej Brytanii mrówkojad, a do Japonii - jaguar. Do Warszawy zaś trafią między innymi papuga kea, makak czubaty i antylopa bongo - dowiadujemy się z portalu warszawa.naszemiasto.pl .

To nie koniec nowości. Już 21 marca na Ratuszowej będzie można zobaczyć zmodernizowane akwarium*.* Zbudowano nowe wejście, nowy basen dla płaszczek oraz zbiornik do eksponowania fauny i flory rzecznej z Ameryki Południowej.

W planach jest także stworzenie sztucznej rzeki płynącej przez ogród. Miałaby ona połączyć stawy i płynąć wzdłuż głównej alejki. Na razie nie ma na to pieniędzy, ogród nie może też liczyć na pieniądze ze strony miasta, więc szuka innych żródeł finansowania.

dsw0gk7

Plany warszawskiego ogrodu zoologicznego na kolejne lata są ambitne - budowa oceanarium i nowego wejścia dla zwiedzających od ul. Jagiellońskiej.

Wciąż nierozwiązany pozostanie problem parkingów. Szczególnie w ciepłe weekendy do ogrodu przyjeżdżają setki odwiedzających, którzy nie mają miejsca do zaparkowania samochodu. Pracownicy zoo liczą na decycję włodarzy miasta w tek sprawie.

dsw0gk7

Podziel się opinią

Share
dsw0gk7
dsw0gk7