Trwa ładowanie...
d46x9mn

Nowe autobusy elektryczne dla Warszawy

MZA kupuje 10 pojazdów firmy solaris
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe autobusy elektryczne dla Warszawy
d46x9mn

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie, przedstawiciele Zarządu MZA oraz firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali umowę na dostawę 10 autobusów Solaris Urbino 12 electric. Jest to pierwszy w Polsce tak duży kontrakt obejmujący zakup autobusów elektrycznych.

Przeczytajcie też: Nie "Sądy" czy "Mirów". ZTM poparł decyzję Komisji Nazewnictwa

Pierwsze ekologiczne i ciche Solarisy Urbino electric będą wyposażone w baterie o pojemności ponad 200 kWh i silniki trakcyjne o mocy 160 kW. Konstrukcja autobusów zostanie przygotowana w taki sposób, aby w przyszłości można również zastosować do uzupełniania baterii system szybkiego ładowania dachowego.

d46x9mn

Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, rozbudowany system informacji pasażerskiej a dodatkowo także internet.

- Autobusy elektryczne nie emitują spalin i są bardzo ciche. Chcemy aby stanowiły o nowoczesnym obliczu Miejskich Zakładów Autobusowych – informuje Jan Kuźmiński, Prezes Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych. – W pierwszej kolejności skierujemy je do obsługi reprezentacyjnego Traktu Królewskiego.

Do roku 2016 w taborze Miejskich Zakładów Autobusowych będzie co najmniej 30 autobusów elektrycznych, a ich bazą docelową stanie się przebudowana zajezdnia Redutowa.

Przeczytajcie też: Solaris wygrał z chińskim producentem autobusów

d46x9mn

Podziel się opinią

Share
d46x9mn
d46x9mn