Trwa ładowanie...

Nowe fotoradary stanęły w centrum Warszawy!

U zbiegu al. Solidarności z Jana Pawła II pojawiły się właśnie nowe fotoradary. Policja liczy, że dzięki temu zmniejszy się liczba wypadków w tym miejscu
Share
Nowe fotoradary stanęły w centrum Warszawy!
d2b5vts

Nowe urządzenia na skrzyżowaniu zaobserwował reporter tvnwarszawa.pl. Będą robić zdjęcia autom jadącym al. Jana Pawła II w stronę ronda ONZ i al. Solidarności w stronę placu Bankowego.

Czytaj też: 10 najbardziej dochodowych fotoradarów w Warszawie

Kolizje, wypadki, awarie sygnalizacji świetlnej z tego właśnie słynie, to newralgiczne skrzyżowanie. Uważane jest za jedno z najniebezpieczniejszych w mieście. W sumie, według statystyk straży miejskiej, doszło tu na przełomie 2011-2013 do 107 kolizji, 14 wypadków, w których rannych zostało 18 osób, a jedna osoba zginęła.

d2b5vts

- Ponieważ widok z mojego okna wychodzi, dokładnie na to skrzyżowanie, bardzo często jestem świadkiem wypadków, do jakich tu dochodzi. Najczęściej przyczyną jest zbyt duża prędkość aut przejeżdżających przez skrzyżowanie. Często też zdarza się, że ignorują oni sygnalizacje świetlną i przejeżdżają na ostatnich sekundach pomarańczowego światła – mówi mieszkanka pobliskiego bloku.

Fotoradary nie zostały jeszcze uruchomione, obecnie są programowane. Według straży miejskiej instalacja i uruchomienie może potrwać kilkanaście dni.

Czytaj też: 50 wykroczeń w ciągu pierwszych godzin. Fotoradary w al. KEN

d2b5vts

Podziel się opinią

Share
d2b5vts
d2b5vts