Trwa ładowanie...

Nowe logo i hasło dla Uniwersytetu Warszawskiego

UW skończyło wczoraj 197 lat. Z okazji zbliżającej się dwusetnej rocznicy założenia uczelnia ogłasza konkurs na logo i hasło. Macie jakieś pomysły?

Share
Nowe logo i hasło dla Uniwersytetu Warszawskiego
d2hvtxl

Czy wiecie, że Uniwersytet Warszawski obchodził wczoraj urodziny? Uczelnia skończyła wczoraj 197 lat. Wielkimi krokami zbliżają się okrągłe, dwusetne urodziny UW.* Uniwersytet Warszawski ogłasza konkurs na logo i hasłona okrągły jubileusz uczelni. Każda licząca się w świecie firma albo instytucja ma logo i hasło, które zachęcają do poznania jej walorów. UW potrzebuje takich symboli na specjalną okazję, jaką są dwusetne urodziny uczelni - mówią organizatorzy konkursu. *Autor najlepszej pracy otrzyma nagrody pieniężne w wysokości 8 tys. zł za logotyp i 4 tys. zł za hasło.

Jak czytamy w regularminie, logo i hasło na 200-lecie powstania Uniwersytetu powinny akcentować dorobek UW - jego czołowe miejsce wśród krajowych uczelni pod względem jakości kształcenia i badań naukowych - oraz zachęcać studentów i naukowców z zagranicy do zapoznania się z uniwersytecką ofertą edukacyjną i osiągnięciami badawczymi.

W kraju Uniwersytet plasuje się w czołówce, teraz czas na podbój zagranicy. - Organizatorowi konkursu zależy na stworzeniu wizerunku UW jako marki kojarzonej z jakością i nowoczesnością w podejściu do nauki i nauczania. Tematem przewodnim jubileuszu będzie umiędzynarodowienie uczelni i jej pozycja w świecie oraz wyzwania stojące przed Uniwersytetem Warszawskim - napisali członkowie komitetu organizacyjnego jubileuszu w postanowieniach dotyczących konkursu.

d2hvtxl

Logo powinno być proste, nowoczesne i oryginalne, a hasło łatwe do zapamiętania, czytelne i niepowtarzalne. Wskazane jest, aby zawierały one nazwę „UW”. Chętni mogą zgłaszać pomysły na logo i/lub hasło. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne.* Prace można składać do* *10 stycznia 2014 r. Macie jakieś pomysły? *

Konkurs jest jednym z pierwszych wydarzeń jubileuszowych. Zimą na kampusie głównym stanie urodzinowy licznik, który będzie odmierzał czas do głównych obchodów 200-lecia założenia uczelni.

*Zobacz także: Na UW powstanie... żłobek *

d2hvtxl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hvtxl