Trwa ładowanie...
d365clq

Nowe logo na warszawskich autobusach. Wyjaśniamy, o co chodzi

Mieszkańcy stolicy zwrócili uwagę na znak, który pojawił się na pojazdach komunikacji miejskiej. To literka "t" stylizowana na warszawską syrenkę. Jest ona nowym logotypem Warszawskiego Transportu Publicznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze stolicy postanowiły ujednolicić symbol.
Władze stolicy postanowiły ujednolicić symbol. (wawalove, Fot: Katarzyna Zając)
d365clq

Do tej pory na pojazdach komunikacji miejskiej stosowane były różne logotypy. Był herb Warszawy, syrenka czy grafika "Zakochaj się w Warszawie". Władze stolicy postanowiły ujednolicić symbol i oznakować nim warszawskie autobusy, tramwaje, metro i rowery.

Zobacz wideo: Kierowca wyprosił pasażerów z autobusu przez bezdomnego

Projekt nowego logo został wyłoniony w konkursie, który rozstrzygnięto we wrześniu. O nagrodę rywalizowało 189 prac. Wygrał projekt firmy TypeThree. - Choć nawiązuje do tradycji to jednocześnie jest szalenie nowoczesny i bardzo długo się nie zestarzeje - chwalili się urzędnicy.

   wawalove
(wawalove, Fot: Katarzyna Zając)

Mieszkańcy dostrzegli jednak małą różnicę. W konkursowym projekcie logo było biało-czerwone, a na miejskich pojazdach jest czerwono-żółte. Zmiana ta wynika z faktu, że barwy Warszawy i komunikacji mają kolory czerwono-żółte.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Nie kupisz już biletu ZTM u kierowcy. Z powodów bezpieczeństwa

d365clq

Podziel się opinią

Share
d365clq
d365clq