Trwa ładowanie...

Nowe miejsca: Graże. Galeria Projektantów

Miejsce z niebanalnymi przedmiotami od kilku miesięcy działa w sercu starej Pragi.

Share
Nowe miejsca: Graże. Galeria Projektantów
d2e0u8l

Miejsce nie jest widoczne z ulicy, jakby chowało za drzwiami swoje tajemnice i skarby. A jest ich tutaj naprawdę sporo i są one wyjątkowe. To świetne miejsce na zakupy dla ludzi wymagających i z wyobraźnią. Warto tu również zajrzeć tylko po to, aby po prostu móc podziwiać, jak bardzo kreatywne są ludzkie ręce.

Grażyna Bieganik, założycielka galerii Graże jest absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Sama tworzy jednostkowe kolekcje zarezerwowane dla kobiet w każdym wieku, które lubią trochę zaszaleć. Pozostały asortyment galerii to biżuteria, ubrania, obrazy, akcesoria domowe, które na pewno spodobają się osobom, którym tradycyjny polski hand made po prostu się znudził.

- Chciałam przede wszystkim stworzyć sobie miejsce pracy. I to właśnie zrobiłam - opowiada nam Grażyna Bieganik - Pragnęlam również pokazać w mojej galerii, jak bogata jest ludzka kreatywność. Ludziom wszystko szybko się nudzi, a ja udowadniam, że wyobraźnia człowieka jest nieskończona oraz że z niepotrzebnych często rzeczy można zrobić coś zaskakującego, ciekawego, niekoniecznie mieszczącego się w klasycznym pojęciu piękna.

d2e0u8l

Bo w końcu w tworzeniu niekoniecznie chodzi o piękno. Rzeczy, które znajdują się w Graże często przekraczają granice kiczu, ale jednocześnie zadziwiają, zaciekawiają, wywołują uśmiech i fascynację. To sklep i galeria dla ciekawych, otwartych, trochę szalonych ludzi.

- Moje miejsce to nie tylko sklep. Organizuję również niezwykłe wystawy. Niedawno był u mnie wernisaż Maryli Weiss, która przywiozła do mnie całą masę staroci, z których wyczarowała niezwykłą ekspozycję. Wystawa okazała się takim sukcesem, że teraz artystkę zapraszają do współpracy inne galerie - mówi Grażyna Bieganik.

Jeśli jesteście fanami rzeczy niebanalnych, szalonych, jeśli lubicie, kiedy coś Was zaskakuje, to miejsce jest dla Was! Polecamy!

Graże. Galeria Projektantów
ul. Targowa 84, róg z 11 Listopada

<a href="http://www.grazegaleriaprojektantow.com/" rel="nofollow">www.grazegaleriaprojektantow.com</a>

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2e0u8l

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e0u8l
d2e0u8l