Trwa ładowanie...
Aleksandra Synowiec
25-10-2012 15:28

Nowe miejsca: Rowerownia Syrena

Chcesz sam naprawić swój rower, ale nie masz narzędzi? To miejsce dla ciebie!

Nowe miejsca: Rowerownia Syrena
djckpb5

Chcesz samodzielnie naprawiać swój rower? Chcesz się uczyć napraw i mieć dostęp do narzędzi? Przyjdź do nowootwartej rowerowni na skłocie Syrena. To miejsce, w którym zgromadzimy narzędzia i trochę części rowerowych, miejsce, w którym będzie można samodzielnie naprawić swój rower, korzystając z dostępnych narzędzi i z pomocy innych osób czy internetowych poradników, z założenia nieodpłatnie lub za dobrowolną składkę na materiały - mówią twórcy Rowerowni. Takie rowerownie działały lub działają m.in. przy poznańskim skłocie Rozbrat, wrocławskim Centrum Reanimacji Kultury, na warszawskiej Elbie. Poza dostępem do narzędzi w godzinach dyżurów, w rowerowni będą się odbywały też warsztaty – zajęcia z podstawowych napraw rowerowych.

W rowerowni będą odbywać się dyżury, podczas których można będzie przyjść i** skorzystać z rad trochę bardziej doświadczonych osób. Rowerownia nie jest miejscem, w którym ktoś naprawi ci rower - mówią twórcy - jest miejscem, w którym możesz skorzystać z narzędzi, materiałów edukacyjnych i w miarę możliwości z porad osoby dyżurującej lub prowadzącej warsztat. Część dyżurów będzie przeznaczona wyłącznie **dla dziewczyn. Na stronie Rowerowni można znaleźć aktualny grafik dyżurów.

Miejsce powstało dla idei, a nie z chęci zarobku. Korzystanie z narzędzi jest bezpłatne, ale zachęcamy do wrzucania do puszki dobrowolnej składki – dzięki temu będziemy mogły/li dokupować zniszczone i brakujące narzędzia - piszą twórcy Rowerowni - jeśli korzystasz ze smarów i innych zużywalnych materiałów, dorzuć do puszki tyle, ile uważasz że zużyłeś/aś. Cena całości powinna być na pojemniku ze smarem itp.

Rowerownia Syrena, ul. Wilcza 30, 1 piętro.

djckpb5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djckpb5