Trwa ładowanie...

Nowe miejsca: Szara Cegła

Witajcie w miejscu twórczego recyclingu!

Nowe miejsca: Szara Cegła
d1fqzwq
d1fqzwq

Szara Cegła jest nowym lokalem, który otworzył się w 1 kwietnia na Saskiej Kępie. Jest to miejsce niebanalne, co widać już po przekroczeniu progu lokalu - ze wszystkich ścian wystają cegły, a prawie każdy przedmiot przyciąga uwagę. Jest stół-herbatnik, jest wielka lampa zrobiona z rur, mniejsza z plastikowej lalki, której w miejsce głowy wetknięto żarówkę. W jednym z pomieszczeń zobaczyć można (a również kupić) meble wykonane z ciętej laserowo tektury. To miejsce inspiruje.

Ten młody lokal współpracuje z wieloma ciekawymi artystami. Do końca czerwca można tu obejrzeć i kupić plakaty, będące komentarzem do Euro 2012 - autorstwa Filipa Tofila, Wojtka Domagalskiego i Jana Bajtlika. Są kartonowe domki Leolandii. Na sprzedaż pięknie prezentuje się również dobrej jakości porcelana. Są ciekawe książki i albumy fotograficzne, wydane przez papiery.org - czyli coraz popularniejszy selfpublishing. Są ciekawe recyclingowe ubrania autorstwa Matyldy Sałajewskiej.

- Jesteśmy otwarci na propozycje z zewnątrz. Odbywają się u nas sympozja, wykłady, imprezy zamknięte, imprezy dla dzieci i dorosłych. Chętnie udostępniamy naszą przestrzeń pod ciekawe projekty. Zależy nam na wydarzeniach dalekich on main streamu - mówi Ana Lawrynowicz z Szarej Cegły.

d1fqzwq

Jest ciekawy dizajn i niszowe wydarzenia. Jest również czym napełnić brzuchy i zmysły. Lokal serwuje śniadania, domowe wypieki i dobrą kawę. Dla nas prawdziwym hitem jest kawa wietnamska - mocna czarna podawana z dużą ilością słodkiego skondensowanego mleka. Taką kawę pije się w całych Indochinach i fajnie, że możemy napić się jej tutaj. Są także napoje ekologiczne, również te z yerba mate albo własnoręcznie wykonana mrożona herbata czy lemoniada.* Dużym plusem są niższe, niż w innych lokalach, ceny*.

Warto zajrzeć tu z dzieciakami, na które czeka piaskownica z tablicą do rysowania, trampolina, zjeżdżalnia i różne zabawki, takie jak recyclingowa kula do toczenia wykonana z plastikowych butelek. Kula przywędrowała tu aż z Targówka, gdzie była częścią ekologicznego placu zabaw.

Polecamy!

Szara Cegła otwarta jest codziennie w godz. 10.00-22.00.
ul. Królowej Aldony 5

<a href="http://www.szaracegla.pl" rel="nofollow">www.szaracegla.pl</a>

d1fqzwq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fqzwq