Trwa ładowanie...

Nowe miejsca: Szkutnia na Białołęce

Pizza wypieczona w piecu opalanym drewnem, mini koncerty piosenki żeglarskiej, wieczorki brydżowe, a w planach jest organizacja kiermaszów różności

Nowe miejsca: Szkutnia na Białołęce
d2ihf8o
d2ihf8o

"Przy ul. Kobiałka, w miejscu, gdzie dawno temu mieścił się warsztat stolarski małżeństwo obciążone dziećmi wraz z przyjaciółmi i przy pomocy sąsiadów otworzyło pizzerię z ambicjami pod nazwą SZKUTNIA" - czytamy na portalu www.ebialoleka.pl

Na gości w lokalu czekają książki, gry planszowe i interesujące koncerty artystów, których raczej rzadko można spotkać w innych miejscach. Z sali dla gości przez drewniane drzwi przechodzi się do malowniczego ogródka. W lokalu znajduje się kącik zabaw dla dzieci, w którym króluje przede wszystkim spory suchy basen z kolorowymi kulkami i stolik do zabaw klockami lego. Jest też półka z książeczkami oraz akwarium z egzotycznymi rybkami. W łazience znajduje się przewijak.

- Lampy okrętowe, bosaki i resztę wyposażenia skupowaliśmy na aukcjach i otrzymywaliśmy od zaprzyjaźnionych żeglarzy. Nazwą i wystrojem nawiązaliśmy do tematyki żeglarskiej, bo sami jesteśmy od lat żeglarzami, ale jednocześnie mieliśmy świadomość, że nie możemy stworzyć klasycznego pubu dla żeglarzy - nie to miejsce, nie ta klientela, a poza tym chcieliśmy naszych gości bardziej pysznie karmić niż poić piwem - czytamy wypowiedź właścicieli na portalu www.ebialoleka.pl .

Atmosfera jest luźna, można się zasiedzieć, poczytać, dowiedzieć o planowanych wydarzeniach kulturalnych, których zapowiada się ponoć sporo. - Chcemy organizować tak zwane wyprzedaże garażowe, inaczej nazywane pchlimi targami. (...) Współpracowaliśmy z Fundacją Autokreacja przy imprezach integracyjnych organizowanych z myślą o mieszkańcach sąsiadującego osiedla Regaty. Piekliśmy wspólnie chleb na zakwasie, odbywały się spotkania dla mam opiekujących się dziećmi w domu - opowiadają właściciele.

d2ihf8o

W lokalu regularnie odbywają się koncerty muzyki żeglarskiej. Nowym miejscem powinni zainteresować się fani brydża: w czwartki pizzeria otwarta jest do późna dla wielbicieli tej gry.

W ciągu dnia można tu napić się kawy, zjeść obiad lub przekąskę w przerwie w pracy. W lokalu działa hot spot, więc można też popracować. Charakterystyczna jest także zmienna karta dań, gdzie poza niezmienną pizzą reszta dań obiadowych przyrządzana jest z produktów sezonowych.

*ul. Kobiałka 48a *(róg z ul.Zamożną - niedaleko szkoły)

d2ihf8o

Pizzeria czynna jest *od poniedziałku do czwartku *w godz. 12:00-21:00, w weekendy do 22:00 lub dłużej (w zależności od wydarzeń). W niedzielę jest czynna do godz. 20:00.

Lokal przystosowany dla osób niepełnosprawnych.


d2ihf8o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ihf8o