Trwa ładowanie...
d2ivds7

Nowe miejsce: Bao Bar

Tanio, zdrowo, egzotycznie. A wszystko w świetnej lokalizacji. Odwiedzamy nową knajpkę serwującą chińskie pierożki baozi
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe miejsce: Bao Bar
d2ivds7

W Chinach pierożki baozi są czymś w rodzaju naszych zapiekanek - mówi mi Jarosław Brzostek, założyciel nowej knajpki Bao Bar, który odwiedziłam dzisiaj - Tym gotowanym na parze w specjalnych pojemnikach daniem żywi się chińska ulica. Sprzedaje się je w ulicznych straganach, budkach, czasem nawet z rowerów. Jednocześnie można je kupić także w restauracjach. Są też specjalne bao-sieciówki, taki McDonald's, tyle że sprzedaje się tam tylko pierożki baozi. Jarosław Brzostek kilkakrotnie, podobnie jak cała ekipa nowego baru, kilkakrotnie odwiedził Chiny i postanowił przedstawić ten smakołyk Warszawie. Tak powstał Bao Bar.

Nowa knajpka mieści się w nowych pawilonach przy al. Jana Pawła II, więc nie oferuje zbyt dużo pod względem wystroju wnętrza. Wszystko inne jest jednak w lokalu na piątkę. Często spotykam się ze znajomymi na Metrze Ratusz czy Kinie Femina i ruszamy na poszukiwanie taniego obiadu. Teraz nasze kroki będą się od czasu do czasu niewątpliwie kierować do Bao Baru. Bo jest tu tanio, zdrowo i egzotycznie.

Koszyczek pierożków podany z garścią warzyw na parze kosztuje tutaj 14 złotych. Mieści się w nim 7 baozi, których smaki można dowolnie wybierać z karty. Część dostępnych w menu farszów jest tradycyjnie chińskich, część zaś polskich, inne zaś to wariacje kucharki. Według mnie absolutnym hitem jest suszony pomidor oraz słodka wersja pierożka - ser z ananasem. Dodatkowo można zamówić tutaj kimczi, sałatkę z kapusty na ostro (7zł), kurczaka w pomarańczach (12zł) czy warzywa na parze (12zł). Do tego za 7 złotych można skomponować sobie z dostępnych owoców świeżo wyciskany sok lub uraczyć się napojem z aloesu (6zł).

d2ivds7

* Bao Bar*
al. Jana Pawła II 41A, pawilon 3
* Pon – Niedz 10:00 – 21:00*

d2ivds7

Podziel się opinią

Share
d2ivds7
d2ivds7