Trwa ładowanie...

Nowe Miejsce: Czar PRL [ZDJĘCIA]

Share
Nowe Miejsce: Czar PRL [ZDJĘCIA]
d1bacow

Czar PRL powstał przy Mińskiej 25 w Warszawie. Miejsce otworzyli twórcy grupy Adventure Warsaw, która organizuje wycieczki po nieznanej Warszawie zabytkowymi Nysami 522. Jeszcze do niedawna zabierali turystów do modelowego mieszkania z czasów PRL.

Przy Mińskiej, pod nazwą Czar PRL , ma teraz działać Muzeum Życia PRL, czyli miejsce,w którym cofniemy się w czasie i poczujemy klimat minionej epoki.

d1bacow

"Jest to tak naprawdę tło do opowiedzenia historii" - opowiada nam ekipa z Adventure Warsaw. "W muzeum można zobaczyć odzwierciedlenie mieszkanka m2 z pokojem dziennym, kuchnią, łazienką czy kącikiem dziecięcym. Jest również ulica, bar, sklep oraz biuro KC oraz poczekalnia z prasówką".

Na miejscu znajduje się "prawdopodobnie jedyny w Polsce"* saturator, z którego w przyszłości będzie można napić się "gruźliczanki".*

Oprócz miejsca do zwiedzania, Czar PRL ma też stanowić* przestrzeń do dyskusji i spotkań.*

Miejsce otwarte będzie codziennie od godz. 10:00 do 16:00. Tymczasem właściciele zapraszają na imprezę z okazji otwarcia w poniedziałek 28 kwietnia 2014 r. o godz. 19:00. W programie oprócz prezentacji ekspozycji i poczęstunku rodem z PRL pojawią się również takie postacie jak Anna Jantar, Kapitan Żbik a nawet Czerwone Gitary!

Lokalizacja: Fabryka PZO na przeciwko Soho Factory, ul. Grochowska 316/320

d1bacow

Podziel się opinią

Share
d1bacow
d1bacow