Trwa ładowanie...
d3u361u

Nowe miejsce: Fish Lovers

Ostroboki, ośmiornice, okładniczki, ostrygi, pąkle kaczenic, jeżowce a nawet pająk morski! Już od jutra na Targu Śniadaniowym!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe miejsce: Fish Lovers
d3u361u

Konkret dla miłośników frutti di mare. Już od jutra, początkowo na Targu Śniadaniowym , a potem w innych "targowych" miejscach w Warszawie rusza stoisko importera świeżych ryb i owoców morza z Portugalii. Fish Lovers wprowadza na stołeczny rynek poławiane tradycyjnymi metodami dzikie, atlantyckie, ryby i owoce morza oraz hodowlane, pochodzące wyłącznie ze zrównoważonych systemów produkcji.

Jak poinformował nas przedstawiciel firmy, z racji na specyfikę floty rybackiej, w Portugalii nie poławia się ryb daleko od wybrzeża. Małe kutry realizujące tzw. rybołówstwo przybrzeżne mają ograniczony zasięg operacyjny i zazwyczaj kilka godzin po zakończeniu połowu docierają do rodzimych portów rybackich. Oznacza to, że ryby trafiające na aukcje rybne w Portugalii zaledwie kilka godzin temu zostały wyciągnięte z wody. Dzięki dobremu połączeniu z Lizboną, do naszej stolicy trafiają produkty pozbawione manipulowania produktem w trakcie spedycji. A to przekłada się na świeżość.

Podziel się

Jutro na Targu Śniadaniowym (a po feriach w żoliborskiej Fortecy) będzie można kupić m.in.: świeżą dziką ośmiornicę (86zł/kg), cefala dzikiego (65zł/kg), widłaka różowego 80zł/kg, okładniczki (podłużne małże, 99zł/kg), ostrygi portugalskie z laguny Ria Formosa (73zł/kg), ostroboki dzikie (72zł/kg), pąkle kaczenice (170zł/kg). Także hodowane w lagunie Ria Formosa w zrównoważonym systemie seminaturalnym labraksa (88zł/kg) i doradę (78zł/kg). Nie zabraknie nawet żywego pająka morskiego.

d3u361u

Jak się dziś dowiedzieliśmy, najtańsza ryba będzie kosztowała 65 zł za kilo i będzie miała niecałe 24 godziny od wyciągnięcia z wody!

Fish Lovers (Targ Śniadaniowy)
Każda sobota, od 9.30 do 16.30
Aleja Wojska Polskiego 1A / Gimnazjum nr. 55
Żoliborz STRONA internetowa

Przeczytajcie także: Nowe miejsce: Z Kutra Ryba. Świeża ryba z Bałtyku co tydzień w stolicy!

Podziel się
Podziel się
Podziel się
d3u361u

Podziel się opinią

Share

d3u361u

d3u361u