Trwa ładowanie...

Nowe miejsce: Kalinowe Serce

Nowa klubokawiarnia to miejsce muzyki, młodych talentów i pamięci o Kalinie Jędrusik

Share
Nowe miejsce: Kalinowe Serce
d1kt0qr

Klubokawiarnię "Kalinowe serce" otworzył aktor Maciej Zakościelny oraz reżyser Zbigniew Dzięgiel. Obaj panowie są również założycielami fundacji artystycznej im. Kaliny Jędrusik, działającej od 2008 roku. Teraz otworzono przy fundacji ten lokal. Jest to miejsce, które bez wątpienia polubimy. Można tu wypić kawę, zjeść szarlotkę lody, a nawet sałatkę według przepisu samej Jędrusik.

Przede wszystkim jest to klubokawiarnia, w której zanurzymy się w nieistniejący już świat polskiego kina sprzed lat - na ścianach wiszą wspaniałe fotosy, w powietrzu unosi się muzyka tego okresu. Będą się tu odbywać małe koncerty, spotkania autorskie, także wystawy. "Kalinowe serce" jest miejscem muzyki, kultury, odkrywania talentów i rozwoju młodych, zdolnych artystów, a przede wszystkim ma być miejscem pielęgnowania pamięci o Kalinie Jędrusik.

Jeśli się tam wybierzemy, jest duża szansa, że spotkamy tu znanego aktora lub aktorkę.

d1kt0qr

Kalina Jędrusik była jedną z najwybitniejszych polskich aktorek. Od 1955 występowała w teatrach warszawskich. Największą popularność zdobyła dzięki licznym występom w telewizji, m.in. w "Kabarecie Starszych Panów". Była pierwszą polską seksbombą i wielką miłośniczką kotów.

Kalinowe serce
ul. Krasińskiego 25
STRONA internetowa

d1kt0qr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kt0qr
d1kt0qr