WP

Nowe miejsce w Warszawie: Nagie z Natury

Eko i do tego wyłącznie na wagę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe miejsce w Warszawie: Nagie z Natury
WP

*Słowo "eko" w tematach gastronomicznych pojawia się coraz częściej. Moda na domowe jedzenie przygotowywane z produktów dobrej jakości wciąż przeżywa swój rozkwit, a warszawiacy stają się cora bardziej biegli w tematyce zdrowego żywienia. Na mapie stolicy pojawiło się nowe miejsce promujące ideę eko i slow shopu. *

W połowie czerwca na Muranowie przy ul. Pokornej powstał wyjątkowy sklep o prowokacyjnej nazwie "Nagie z Natury". Ryże, mąki, suszone owoce, oleje i wiele innych produktów można kupić tu wyłącznie na wagę. Nie są pakowane w żadne worki czy woreczki. Zdrowo i ekologicznie - czyli modnie.

- Eliminując opakowania większości z produktów powodujemy zmniejszenie ogromnej ilości odpadów wytwarzanych rocznie w naszym kraju oraz redukcję kosztów odczuwalną dla kieszeni klientów - tłumaczą właściciele sklepu. Kupowanie na wagę, oprócz tego, że jest tańsze, promuje zdrowe i urozmaicone odżywianie, pozwalając poznać smak wielu produktów w małych dawkach.

WP

Klienci znajdą tam różne nasiona, orzechy, mąki, zboża, ryż i wiele innych produktów z dokładnym opisem ich pochodzenia, zawartością alergenów oraz wartości odżywczych. Za 100 gramów ekologicznego, razowego ryżu basmati zapłacimy tu 1,66 zł, a za 100 gramów ekologicznego makaronu razowego - 1,16 zł. Ceny zatem są porównywalne z tymi, z którymi możemy spotkać się w supermarketach.

- W Nagie chcemy przywrócić dawną tradycję zakupu produktów na wagę. Uważamy, że takie doświadczenie jest bardziej wiarygodne i przyczynia się się do używania mniejszej ilości opakowań z tworzyw sztucznych - powiedzieli właściciele sklepu. Do sklepu można przyjść z własnym pojemnikiem i dzięki temu otrzymać zniżkę na zakupy. Jeśli do Nagie z Natury wpadniemy po drodze, nie uzbrojeni we własne pudełeczka, sklep ma do dyspozycji papierowe torebki i szklane opakowania wielokrotnego użytku. - To miejsce w 100% wolne od toksycznych środków chemicznych, antybiotyków, hormonów, konserwantów, barwników lub innych sztucznych i zmodyfikowanych genetycznie dodatków. Czy trzeba więcej?- mówią właściciele.

Nagie z Natury chce wrócić do radycji niewielkich osiedlowych sklepików z osobistym podejściem do klienta. Właściciele chcą stworzyć coś pomiędzy tym, czym jest posiadanie własnego ogrodu a robieniem zakupów w supermarkecie.

Przeczytaj też: Radny Ursynowa oddaje mandat. Chce zostać księdzem

WP
Podziel się
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP