Trwa ładowanie...

Nowe miejsce: Wypieki Kultury

W zabytkowej piekarni pojawiło się bardzo nowoczesne miejsce

Nowe miejsce: Wypieki Kultury
d2gakaj
d2gakaj

Klub Wypieki Kultury pojawiły się już jakiś czas temu i odbywają się tam imprezy, ale oficjalne klub ma zostać otwarty za jakieś dwa tygodnie. Zresztą nazywanie tego miejsca klubem to trochę za mało. Będzie to całkiem spore centrum kulturalne - będzie tam można pójść na koncert, imprezę, warsztaty, do kina, a nawet coś zjeść i zrobić zakupy - ma się tam pojawić nawet piekarnia.

Wypieki to połączenie historii i nowoczesności. Lokal mieści się w zabytkowej piekarni na Pradze, wybudowanej w 1900 roku i od tego czasu stojącej w niezmienionej formie na rogu ul. Stolarskiej i Letniej. Wejść jest kilka: od Letniej, a także od Stolarskiej, przez XIX wieczną bramę. Duże wrażenie robią dwa kominy piekarni, wystające i górujące nad lokalem.

Te zabytkowe ściany będą teraz świadkami wielu koncertów, warsztatów, wystaw, ale też konferencji i bankietów. Lokal ma być też miejscem promocji młodych artystów (czytacie to - młode zespoły?), a przede wszystkim klubem, do którego będzie można wpaść wieczorem, by napić się piwa lub wina, posłuchać muzyki lub obejrzeć (tanio) dobry film.

Na Patio (zdjęcie powyżej) będzie można niedługo wypić kawę, napoje chłodzące lub zjeść ciastko.

d2gakaj

Mimo, że Wypieki mieszczą się w starym budynku, jest to bardzo nowoczesne i funkcjonalne miejsce: wysokiej klasy rozwiązania techniczne, urządzenia audiowizualne, Wi-Fi na terenie całego obiektu. Pomieszczenia są przystosowane dla osób z małymi dziećmi (w jednym z pomieszczeń ma stanąć nawet przewijak) i niepełnosprawnych (łazienki, także system dla osób słabo słyszących).

Jeżeli miejsce się przyjmie (a jest duża szansa, lokal jest dobrze skomunikowany i nie mieści się w miejscu, gdzie sąsiedztwo uzna, że jest "zbyt głośno"), przybędzie nam naprawdę fajne miejsce kulturalne.

Profil lokalu znajdziemy TUTAJ .

Zobaczcie zdjęcia!

d2gakaj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gakaj