Trwa ładowanie...
d6w7cvx

Nowe miejsce: Życie Warszawy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe miejsce: Życie Warszawy
d6w7cvx

Przy Alejach Jerozolimskich otworzyło się nowe miejsce z warszawskim charakterem. Z szyldu baru Życie Warszawy zadziornie filuje na nas Antek Cwaniak - nieformalny patron lokalu. Na odwrocie menu znajdziemy komiks z jego przygodami. W samej karcie czeka zaś na nas kilka niespodzianek, które nieco różnią to miejsce od innych knajp w formacie "wódki i zakąski".

Pierwszą rzeczą, która nas tu dziwi, to brak wódki za 4zł, którą tak dobrze znamy z temu podobnych lokali. Jest za to Finladia w świetnej cenie 6zł. Stawiamy na dobre alkohole w przyjaznych cenach - mówi nam Lucjan Lucimiński, menedżer Życia Warszawy - Prosecco dostaniemy tu za 6zł, Jacka Danielsa za 8zł, zaś Jacka Danielsa z colą za 10. Wytrawne wino hiszpańskie mamy z kolei za 6zł za kieliszek.

Równie sympatyczne ceny ma tu jedzenie. Najdroższa potrawa kosztuje tu 15 zł i jest to golonka duszona w piwie oraz szaszłyk z żeberek na czerwonej fasoli. W karcie znajdziemy także np. ozorki w sosie chrzanowym (12zł), wątróbkę drobiową w grzybach i śmietanie (9zł) czy galarety za 7zł. Naszym faworytem jest zaś tatar serwowany w bułce (11zł) oraz serwowane do części dań oryginalne sosy - m.in. lekko ostry jabłkowy oraz słodki pomarańczowy.

d6w7cvx

Zobacz, jakie inne nowe miejsca otworzyły się ostatnio w Warszawie!

Warszawskie menu ozdabia zawadiacka twarz Antka Cwaniaka. Jest on dziełem dwóch rysowników: Swanskiego i Szkieli. Komiks z udziałem Antka możemy znaleźć na odwrocie menu oraz na stronie lokalu . Jego przyszłe przygody mają ukazywać się tam w przyszłości cyklicznie.

Intryguje nas tu jednak trochę brak warszawskiej muzyki - z głośników płynie cicha elektronika. W tym względzie Życie Warszawy również chce się wyrwać konwencji knajpy z wódką i zakąską. Od czasu do czasu planują tu wprawdzie wieczory z warszawskimi szlagierami puszczanymi przez Jakuba Kozaka z Grupy Teatralnej Warszawiaki, chcą jednak skupić się na innej muzyce. Posłuchamy tu przede wszystkim ambitnej muzyki elektronicznej,a także alternatywnej, niezależnej muzyki, która gatunkowo może kojarzyć się z katowickim Off Festivalem - opowiada Lucjan, prywatnie wielki pasjonat oryginalnych brzmień - Planujemy też dni tematyczne, z muzyką z filmami z danego kraju lub regionu, np. ze Skandynawii.

Życie Warszawy
Al. Jerozolimskie 30
*czynne: mimo że szyld głosi, że jest "Otwarte lub nie", to czynne jest przeważnie w godzinach 12:00-24:00, a w piątki i w soboty do 2:00 lub 3:00 w nocy *


Zobacz także: Robi torty z sushi w kolorach Legii

d6w7cvx

Podziel się opinią

Share
d6w7cvx
d6w7cvx