Trwa ładowanie...
Artykuł Sponsorowany

Nowe mieszkania na sprzedaż w Warszawie - ceny i najlepsi deweloperzy

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego rok 2019 był w Polsce rekordowy pod względem liczby oddanych do użytku mieszkań deweloperskich. W samej Warszawie w okresie od stycznia do grudnia 2019 r. na rynek trafiło ponad 35 tys. nowych lokali mieszkaniowych. Chociaż specjaliści przewidują, że w 2020 roku zainteresowanie nowymi mieszkaniami będzie niższe, na placach budów w stolicy praca wre. Przyjrzyjmy się najnowszym stołecznym ofertom mieszkań na sprzedaż z rynku pierwotnego.

Share
Nowe mieszkania na sprzedaż w Warszawie - ceny i najlepsi deweloperzy
d1lk84o

Artykuł sponsorowany

W Warszawie, która może poszczycić się największym rynkiem nieruchomości w kraju, sporą część oferty zajmują mieszkania z rynku pierwotnego. Obecnie inwestycje deweloperskie prowadzone są głównie w dzielnicach takich jak Białołęka, Wola, Praga Południe czy Mokotów. Gdzie jeszcze znaleźć można nowe mieszkania na sprzedaż? Warszawa wzbogaca się o kolejne nowo budowane budynki wielorodzinne również np. na Targówku, w Wilanowie i na Bemowie.

Nowe mieszkania na sprzedaż w stolicy – porównanie cen

Szukasz nowego mieszkania na sprzedaż? Warszawa od lat pozostaje na niechlubnym pierwszym miejscu w kraju pod względem wysokości cen nieruchomości. Średni koszt metra kwadratowego deweloperskiego lokalu mieszkalnego wynosi tu – według danych Expandera – niemal 10 000 zł/m kw. Gdzie mieszkania z rynku pierwotnego są najtańsze? Stosunkowo niedrogich nowych nieruchomości szukać warto w dzielnicach takich jak Białołęka, Rembertów i Wesoła. Koszt metra kwadratowego mieszkania w tych okolicach oscyluje na poziomie 6000-6500 zł. Poniżej 8000 zł/m kw. zapłacić trzeba deweloperom budującym w Wawrze, Ursusie i na Targówku. Najdroższe mieszkania deweloperskie w Warszawie oferowane są natomiast na Woli, Żoliborzu i Mokotowie, gdzie ceny przekraczają 10 000 zł/m2, oraz w Śródmieściu (powyżej 12 000 zł/m kw).

Mieszkania na sprzedaż Warszawa – najlepsze firmy deweloperskie

Każdego roku w Warszawie prowadzonych jest kilkadziesiąt budów deweloperskich. Różnią się one między sobą nie tylko lokalizacją, ale także standardem wykończenia czy udogodnieniami, które zyskać mogą ich przyszli mieszkańcy. Nabywcy często są w stanie więcej zapłacić nie tyle za adres blisko centrum, co za zaprojektowane przez architektów krajobrazu otoczenie budynku, wysoki standard wykończenia części wspólnych i kameralną atmosferę. Nie do przeliczenia jest także pozytywna historia i rzetelność firmy budującej mieszkania na sprzedaż w Warszawie. Jakie firmy deweloperskie są najwyżej oceniane przez potencjalnych i dotychczasowych klientów? W internetowych rankingach wysokie pozycje zyskują m.in. Novum Developer, Unidevelopment, Budimex Nieruchomości, Cordia i Syrena Invest, Polnord. Każda z nich wybudowała już w stolicy inne budynki wielorodzinne i zyskiwała do tej pory przeważnie pozytywne opinie od nabywców mieszkań.

W portalach z mieszkaniami na sprzedaż Warszawa oferuje największy w kraju pierwotny rynek nieruchomości. Nowe mieszkania nie są jednak tanie. Zależnie od dzielnicy zapłacisz tu za nie średnio od 6000 do ponad 12 000 zł/m kw.

Artykuł sponsorowany

d1lk84o

Podziel się opinią

Share
d1lk84o
d1lk84o