Trwa ładowanie...
d3dza1t

Nowe Osiedle Jazdów – zdecydujmy jakie będzie!

Trwają zapisy na warsztaty, podczas których zostanie wypracowana koncepcja zagospodarowania Osiedla Jazdów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe Osiedle Jazdów – zdecydujmy jakie będzie!
d3dza1t

Osiedle Jazdów to kolonia domków drewnianych, wybudowanych jako tymczasowe mieszkania dla pracowników Biura Odnowy Stolicy. Powstały po II wojnie światowej w ramach fińskich reparacji wojennych na rzecz Związku Radzieckiego. Część z nich jest zamieszkała do dziś.

Zobacz również: Za darmo: Otwarty Jazdów/osiedle domków fińskich (ZDJĘCIA)

*Od kilkunastu miesięcy trwa walka mieszkańców Jazdowa z władzami dzielnicy Śródmieście , które chcą, aby domki zostały zlikwidowane, mieszkańcy eksmitowani, a teren sprzedany. Sprzeciwili się temu warszawscy aktywiści z Otwartego Jazdowa, którzy chcą, aby w drewnianych domkach powstały otwarte dla wszystkich mieszkańców ośrodki kultury. *

d3dza1t

Sprawa trafiła do ratusza, który zdecydował się na organizację konsultacji społecznych z warszawiakami. Do udziału zaproszeni są mieszkańcy, organizacje pozarządowe i wszystkie osoby zainteresowane przyszłością tego miejsca.* Zgłaszać się można do 11 maja br, wypełniając ankietę znajdującą sie na stronie konsultacji ---> TUTAJ .*

Konsultacje społeczne w sprawie Osiedla Jazdów są organizowane na wniosek mieszkańców. Będa miały formę warsztatów i mają pomóc w wypracowaniu zmian, które będą odpowiadały mieszkańcom.

Spośród chętnych zostanie wyłonionych 6 grup roboczych (do 20 osób każda). W cyklu trzech spotkań wypracują pomysły na zagospodarowanie Osiedla Jazdów. Ich propozycje będą podstawą do stworzenia ostatecznej koncepcji zmian. Stworzy ją wspólny zespół składający się z przedstawicieli każdej z grup.

Zobacz również: Władze Śródmieścia wciąż próbują się pozbyć domków fińskich

d3dza1t

Podziel się opinią

Share
d3dza1t
d3dza1t