Trwa ładowanie...

Nowe pociągi dla Kolei Mazowieckich. "Wi-Fi, przewijak, klimatyzacja"

Dwa pierwsze Impulsy dotarły już do bazy Kolei Mazowieckich na Grochowie
Share
Nowe pociągi dla Kolei Mazowieckich. "Wi-Fi, przewijak, klimatyzacja"
d1r8on3

Koleje Mazowieckie zakupiły 12 pięcioczłonowych pojazdów elektrycznych Impuls *45WE wyprodukowanych przez nowosądecki Newag*. - Pierwsze dwa już znajdują się w spółce. Wkrótce o wygodzie podróżowania nowoczesnymi Impulsami będą mogli się przekonać sami podróżni - poinformowała Donata Nowakowska, Rzecznik Prasowy Kolei Mazowieckich.

Każdy z Impulsów to dodatkowe 206 miejsc siedzących oraz 325 miejsc stojących do dyspozycji podróżnych. Nowe pojazdy mają zapewnić pasażerom nie tylko nowe miejsca, ale i nowy, wysoki komfort podróży. W pociągach znajduje się klimatyzacja, Wi-Fi, system informacji pasażerskiej oraz intercom.

Przewidziano także dodatkową przestrzeń na większy bagaż. Pamiętano też o potrzebach osób niepełnosprawnych. Oprócz specjalnie przystosowanych miejsc dla pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich do dyspozycji są urządzenia ułatwiające wjazd do pociągu oraz specjalnie przystosowane toalety. Dla osób podróżujących z małymi dziećmi dostępny jest przewijak.

d1r8on3

Nowe pięcioczłonowe Impulsy będą mogły rozwijać prędkość do 160 km/h. - To ważny z punktu widzenia ciągłego rozwoju Kolei Mazowieckich zakup. Dzięki niemu możliwe będzie wykorzystanie pojazdów tam, gdzie potoki podróżnych są największe, czyli na linii Warszawa - Skierniewice. To także poważne wzmocnienie, jeśli chodzi o liczbę zupełnie nowych pojazdów będących w posiadaniu spółki – mówi Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich.

Pierwsze dwa elektryczne zespoły trakcyjne Impuls 45WE są już w Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów Kolei Mazowieckich, gdzie trwają ich odbiory.

Przeczytajcie też: Problemy dojeżdżających do stolicy pociągami. To nawet pół miliona osób dziennie

d1r8on3

Podziel się opinią

Share
d1r8on3
d1r8on3