Trwa ładowanie...
d2uioq0

Nowe przedszkole na Wilanowie

Za półtora roku będzie tu uczęszczać 250 dzieci
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe przedszkole na Wilanowie
d2uioq0

Za niecałe półtora roku 250 dzieci z Wilanowa będzie korzystać z opieki w nowym przedszkolu przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej. Z perspektywy rozwijającego się tego kwartału dzielnicy Wilanów ta inwestycja będzie bardzo ważna. – zaznaczył wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski na chwilę podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego.

W nowym przedszkolu znajdować się będzie* 10 oddziałów dla 250 dzieci w wieku 3-5 lat. Obok tego 2-kondygnacyjnego obiektu zaplanowano także 3 nowoczesne place zabaw dla najmłodszych. Powierzchnia całkowita budynku to ponad 3 tys. m2, a jego *łączny koszt to blisko 11,5 mln zł. Nowy obiekt w Wilanowie to pierwszy etap budowy kompleksu oświatowego, w którego skład będzie wchodzić także szkoła podstawowa z zapleczem sportowym.

Warszawa popiera potrzebę i rozumie znaczenie wczesnej edukacji. Dlatego sukcesywnie zwiększamy liczbę placówek przedszkolnych - powiedziała Beata Murawska, zastępca dyrektora stołecznego Biura Edukacji -przez ostanie dwa lata powstało w Warszawie dwa tysiące miejsc w przedszkolach, a od podstaw zbudowaliśmy pięć przedszkoli. To w Wilanowie będzie kolejnym. W Warszawie 97% dzieci w wieku 3-5 lat uczęszcza do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. To najwyższy wskaźnik w Polsce. W latach 2011-2012 powstało ponad 2 tysiące miejsc w przedszkolach i 430 w żłobkach; zbudowano i zmodernizowano 5 przedszkoli i 8 żłobków. Jak zapowiada Urząd Miasta, w ciągu najbliższych dwóch lat liczba miejsc w przedszkolach zwiększy się o 1500, m.in. dzięki budowie i modernizacji kolejnych 10 przedszkoli.

d2uioq0

Podziel się opinią

Share
d2uioq0
d2uioq0