Trwa ładowanie...
Aleksandra Synowiec
20-12-2012 11:36

Nowe przedszkole na Wilanowie

Za półtora roku będzie tu uczęszczać 250 dzieci

Nowe przedszkole na Wilanowie
d17falw
d17falw

Za niecałe półtora roku 250 dzieci z Wilanowa będzie korzystać z opieki w nowym przedszkolu przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej. Z perspektywy rozwijającego się tego kwartału dzielnicy Wilanów ta inwestycja będzie bardzo ważna. – zaznaczył wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski na chwilę podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego.

W nowym przedszkolu znajdować się będzie* 10 oddziałów dla 250 dzieci w wieku 3-5 lat. Obok tego 2-kondygnacyjnego obiektu zaplanowano także 3 nowoczesne place zabaw dla najmłodszych. Powierzchnia całkowita budynku to ponad 3 tys. m2, a jego *łączny koszt to blisko 11,5 mln zł. Nowy obiekt w Wilanowie to pierwszy etap budowy kompleksu oświatowego, w którego skład będzie wchodzić także szkoła podstawowa z zapleczem sportowym.

Warszawa popiera potrzebę i rozumie znaczenie wczesnej edukacji. Dlatego sukcesywnie zwiększamy liczbę placówek przedszkolnych - powiedziała Beata Murawska, zastępca dyrektora stołecznego Biura Edukacji -przez ostanie dwa lata powstało w Warszawie dwa tysiące miejsc w przedszkolach, a od podstaw zbudowaliśmy pięć przedszkoli. To w Wilanowie będzie kolejnym. W Warszawie 97% dzieci w wieku 3-5 lat uczęszcza do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. To najwyższy wskaźnik w Polsce. W latach 2011-2012 powstało ponad 2 tysiące miejsc w przedszkolach i 430 w żłobkach; zbudowano i zmodernizowano 5 przedszkoli i 8 żłobków. Jak zapowiada Urząd Miasta, w ciągu najbliższych dwóch lat liczba miejsc w przedszkolach zwiększy się o 1500, m.in. dzięki budowie i modernizacji kolejnych 10 przedszkoli.

d17falw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17falw