Trwa ładowanie...
djsuq2z

Nowe stacje metra gotowe. W ten weekend pierwsze przejazdy z pasażerami na Targówek

Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka – to nowe stacje drugiej linii metra. Od początku września pociągi testują trasę, a już w niedzielę weekend zabiorą tam pasażerów. Pierwsze przejazdy będą darmowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Nowe stacje II linii metra są już gotowe, w niedzielę pierwsze kursy z pasażerami
Warszawa. Nowe stacje II linii metra są już gotowe, w niedzielę pierwsze kursy z pasażerami (East News, Fot: Bartłomiej Zborowski)
djsuq2z

Decyzję o uruchomieniu nowych stacji metra przekazał warszawski ratusz i wojewoda mazowiecki. W czwartek ostatnie dokumenty zezwalające na uruchomienie dłuższej drugiej linii warszawskiego metra podpisali inspektorzy budowlani.

Ostatnie decyzje ws. uruchomienia nowych stacji metra dotyczą m.in. wentylatorni. Zakończenie budowy metra ogłoszono 4 miesiące temu. Do tej pory trwało odbieranie kolejnych inwestycji. W tym czasie stołeczny ratusz i przedstawiciele wojewody wzajemnie oskarżały się o opieszałość i braki w dokumentacji.

Ostatecznie, wojewoda mazowiecki zapowiedział, że jest gotowy do zakończenia procesu odbiorów do połowy września. W piątek Zdzisław Sipiera przekazał dobrą wiadomość: - Nie tak często ogłaszamy taką decyzję. Metro to ogromna inwestycja, ważna dla gości odwiedzających Warszawę, ale przede wszystkim dla mieszkańców - stwierdził wojewoda.

djsuq2z

Zobacz też: Krzyki w studiu. Zaczęło się od słów Jarosława Kaczyńskiego

W niedzielę darmowe przejazdy metrem

Ratusz już wcześniej zapewnił, że od podpisania ostatnich dokumentów przez nadzór budowlany potrzebuje 72 godzin na uruchomienie trzech stacji metra na Targówek. Ten termin mija zatem w niedzielę po południu.

djsuq2z

Na 12:00 zapowiedziano konferencję prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Prawdopodobnie wtedy prezydent Warszawy przetnie wstęgę i oficjalnie otworzy nowe stacje II linii metra.

Rafał Trzaskowski zaprosił mieszkanki i mieszkańców stolicy na niedzielne kursy metrem na Twitterze:

"Już dzisiaj mogę Państwa zaprosić w niedzielę na otwarcie nowych stacji. Spotkamy się w niedzielę i będziemy mogli nim pojechać za darmo" - powiedział prezydent stolicy. Dodał, że ta inwestycja kosztowała ponad miliard złotych z czego trzy czwarte to pieniądze z Unii Europejskiej.

Trzaskowski przypomniał, że to nie koniec rozbudowy warszawskiego metra. "Mamy nadzieję, że już na początku przyszłego roku będziemy mogli oddać kolejne stacje, tym razem na Woli" - dodał.

Wydłużona druga linia metra jest testowana od początku września. Wtedy składy jeździły jeszcze bez pasażerów.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djsuq2z

Podziel się opinią

Share
djsuq2z
djsuq2z