Trwa ładowanie...
dsnramh

Nowe zasady segregacji, większy bałagan. Tak to wygląda na jednym z warszawskich osiedli

Nowe przepisy dotyczące segregacji śmieci od czerwca. Efekt? Jak na załączonym obrazku. Mieszkańcy jednego z warszawskich osiedli codziennie wyrzucając śmieci muszą przedzierać się przez stertę papierowych odpadów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak nowe zasady segregacji śmieci wyglądają w praktyce. Zdjęcie z jednego z warszawskich osiedli
Tak nowe zasady segregacji śmieci wyglądają w praktyce. Zdjęcie z jednego z warszawskich osiedli (WP.PL)
dsnramh

- Od 1 czerwca obowiązują nowe zasady segregacji śmieci. Są osobne pojemniki na papier, a dokładnie jeden - mówi nam pan Tomasz, jeden z mieszkańców osiedla.

Wcześniej system funkcjonował nieco inaczej. Nie było pojemników dedykowanych na papierowe opakowania. Te trafiały do kontenerów na suche i segregowane odpady.

- Do maja Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania odbierało ten rodzaj trzy razy w tygodniu - mówi pan Tomasz. - Teraz MPO uznało, że papier wystarczy wywozić raz na dwa tygodnie.

dsnramh

Obejrzyj: Wywóz śmieci może jeszcze zdrożeć. Nawet powyżej 40 zł za osobę

Efekty takiego podejścia widać na powyższym obrazku. Mieszkańcy narzekają, że przy wyrzucaniu śmieci muszą podziwiać stertę kartonów, przez które niedługo nie będzie się można przedostać do innych pojemników.

Problem z segregacją odpadów może narastać, bo zbliża się koniec czerwca. A to również koniec okresu przejściowego dla gmin, jeżeli chodzi o wdrożenie nowych zasad segregacji odpadów.

dsnramh

Przypomnijmy, że od początku 2019 roku śmieci trzeba dzielić na 5 frakcji: papier, tworzywa sztuczne, szkło, bio i zmieszane.

Rząd jednak dał samorządom furtkę: do końca czerwca mogą jeszcze segregować śmieci po staremu, czyli na suche, zmieszane i szkło. To minimalny poziom segregacji.

Wraz z lipcem do gry wejdą nowe zasady, a wraz z nimi prawdopodobnie również wyższe ceny wywozu śmieci. I - przynajmniej na początku - taki bałagan jak na jednym z warszawskich osiedli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsnramh

Podziel się opinią

Share
dsnramh
dsnramh