Trwa ładowanie...
d1goq6a

Nowelizacja ustawy o komisji weryfikacyjnej. Patryk Jaki wymienia co się zmieni

Trwają prace nad nowelizacją ustawy regulującej funkcjonowanie komisji weryfikacyjnej. Zapytany o nowe przepisy Patryk Jaki stwierdził, że zmieni się bardzo dużo. Komisja będzie miała większe uprawnienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki ocenił, że prawdopodobnie skończy się unikanie stawiania się przed komisją weryfikacyjną
Patryk Jaki ocenił, że prawdopodobnie skończy się unikanie stawiania się przed komisją weryfikacyjną (PAP, Fot: Marcin Obara)
d1goq6a

Patryk Jaki powiedział dziennikarzom w Sejmie, że po zmianach komisja będzie działać szybciej. Wiceminister sprawiedliwości wymienił możliwość nakładanie wyższych kar na osoby, które nie stawiają się na posiedzeniach komisji. Również będzie możliwość nałożenia na czyścicieli kamienic kary sięgającej miliona złotych.

Projekt nowych przepisów zakłada też, że komisja będzie mogła wnioskować o doprowadzenie wezwanych osób na posiedzenie. - Prawdopodobnie nie będzie już takich sytuacji, że ktoś w sposób uporczywy nie będzie się stawiał na posiedzeniach tego organu państwowego, który ma przed sobą bardzo ważne zadanie – cytuje Patryka Jakiego interia.pl.

Zobacz też: Andrzej Waltz przed komisją weryfikacyjną

Na początku stycznia do proponowanych zmian odniósł się stołeczny ratusz. - To kontynuacja nagonki politycznej na oponentów politycznych, wykorzystując instrumenty państwa i przepisów prawa - mówił rzecznik urzędu miasta Bartosz Milczarczyk. Jak ocenił, możliwość doprowadzenia na posiedzenie komisji to próba zastraszenia prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

d1goq6a

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie odmawia stawienia się przed komisją, która – jak twierdzi – funkcjonuje niezgodnie z konstytucją.

d1goq6a

Podziel się opinią

Share

d1goq6a

d1goq6a