Trwa ładowanie...
dny55ic

Nowolazurowa w budowie. Uwaga utrudnienia! (ZDJĘCIA)

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowolazurowa w budowie. Uwaga utrudnienia! (ZDJĘCIA)
dny55ic

Budowa ulicy „Nowolazurowej” trwa już od kilku miesięcy, ale dotychczas kierowcy nie odczuli uciążliwości związanych z tą inwestycją. Od soboty, 31 maja, pojawią się pierwsze zmiany w ruchu drogowym – na ul. Połczyńskiej.

W najbliższą sobotę, 31 maja, wieczorem zmieni się organizacja ruchu na ul. Połczyńskiej. Zamknięty zostanie fragment jezdni południowej (w kierunku ul. Powstańców Śląskich) o długości ok. 150 m pomiędzy ulicami Łęgi a Szeligowską. Ruch drogowy zostanie przełożony na jezdnię północną (w kierunku granicy miasta), będą tam po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Zobacz także: "Miło cię widzieć" zawiśnie w czerwcu!

dny55ic

Odcinek „Nowolazurowej” pomiędzy ul. ks. J. Chrościckiego a Połczyńską powstaje z dala od oczu warszawiaków bo aż 550 m (z ok. 950 m) nowej drogi przebiegać będzie po wiadukcie nad terenami kolejowymi. Prace przy jego budowie już trwają. Każda z piętnastu podpór wiaduktu wymaga na początku wykonania fundamentów, których kluczowym elementem są pale. Na terenie budowy pracują cztery palownice do pali wielkośrednicowych i palownica do wykonywania mikropali, wykorzystywana pomiędzy torami kolejowymi. Poza pracami mostowymi trwa przebudowa kabli elektroenergetycznych, budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej. Przebudowywana jest także kolejowa sieć trakcyjna. Na terenie pomiędzy linią kolejową a ul. Połczyńską trwają prace ziemne. Polegają na wybraniu ziemi oraz zagęszczeniu gruntu pod konstrukcję nowej drogi.

Budowa pierwszego odcinka „Nowolazurowej” o długości ok. 2600 m zakończyła się w 2013 roku. Ulica umożliwia przejazd pomiędzy węzłem Salomea w Al. Jerozolimskich a ul. ks. J. Chrościckiego. Koszt teraz budowanego drugiego odcinka to 78,7 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest firma SKANSKA. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2015 r. Cały projekt ulicy „Nowolazurowej” to droga o długości ponad 6 km - od węzła Salomea w Al. Jerozolimskich, poprzez istniejącą ul. Lazurową aż do trasy S8. W przypadku ostatniego odcinka – od ul. Lazurowej do trasy S8 trwają wykupy gruntu pod przyszłą ulicę.

Zobacz także: Od 1 czerwca metro będzie jeździć*częściej*

dny55ic

Podziel się opinią

Share

dny55ic

dny55ic